Ana Sayfa Genel Bayrağın İtibarsızlaştırılması

Bayrağın İtibarsızlaştırılması

0 Yorum 376 Görüntülenme

2016 yılında malum kişilerin “milli konuları anmak” temalı mitinglerinde bayrağımızın “namaz kılmak” amacı ile yere konulup kirletilmesine, küçük düşürülmeye çalışılmasına şahit olmuştuk. Şehitlerimiz sayesinde mecliste oturabilen demokratlardan zaten beklentimiz kalmadı. Medya organları da meclisteki kişi veya kişilerin şakşakçılığını yapmak göreviyle meşkul oldukları için onlar da bu konuda duyarlı olamıyor. Ya milletimiz? Milletimiz neden susuyor?

2017 yılında istiklal savaşımızdan bu yana yok etmediğimiz hırt aşiretlerinin veya karşımıza zaman zaman şeyh sıfatı ile çıkan hırt şahısların paçavrasını şehitlerimizin kanıyla boyanmış şanlı bayrağımızın yanında görmek zorunda bırakıldık.

Bayrak istiklaldir. Biz milyonlarca şehit vererek istiklal kazandık, milyonlarcasını vererek onu koruduk ve de korumaya devam edeceğiz.  İstiklalin en büyük sembolü bayrak, bizim bayrağımızın en büyük sembolü şehitlerimizdir. Bu işte eli olan kimseler de, al bayraktaki şehit izlerini görememiştir. Sebebi de mevzilerde daha 10-15 yaşlarında kurşunların önüne korkusuzca atlayanların onların değil bizim dedelerimiz olmasıdır.

Tekrar tekrar söylüyoruz: Bu ülke, Türkler tarafından yönetilmediği için bu haldedir.

Bu ülke, Türkler tarafından yönetilmediği için sürekli şehit veriyor. Kimse mensubu olmadığı milletin 20 yaşındaki neferlerini düşünmez. Hele ki düşmanlık yapanlar hiç düşünmez. Bu bilgiyi kitaplardan öğrenmedim. Malum siyasiler gibi Tanrı’dan mesaj olduğunu da söylemiyorum. Bunları yaşayarak öğrendim, her gün daha da iyi görüyorum.

Milletle ve bayrakla ilgisi olmayan insanların milliyetçi olduğu iddialarını görmeye de, bayrağa hiç saygısı olmayan insanların “böyle böyle yaptık; bayrağa sahip çıkıyoruz” demelerine de alıştık. Emin olun bu ülkenin büyük kesimi, aslında siyasi olan birçok hesaplaşmanın millet için verildiğini sanıyor. Türk askerlerinin başları kesiliyor, kemerle dayak atılıyor; bunun sonucu olarak da millet iradesi korunmuş oluyor. Türk bayrağına saygı duyulmuş oluyor.

Türk milletinin en önemli sembolü Türk bayrağıdır. Türk bayrağı, üstünde Türk şehitlerin izlerini taşır. Türk şehitler Türk askerleridir. Türk ordusu Türk milletinden oluşur. Büyük Türkçü Ziya Gök Alp bu konudan dizelerinde şöyle bahsetmiştir;

Bütün Türkler bir ordu, katılmayan kaçaktır.

Töremizde yazılı; harpten kaçan alçaktır!

Gök Alp’in bu dizeleri seneler boyu milli ülkü parolası olarak kullanılmıştır ve kullanılmaya devam etmektedir. Bahsedildiği gibi, Türk ordusunu çobanından bilginine tüm Türk milleti oluşturmaktadır. Türk ordusunun onuru, Türk milletinin onuru demektir.

Türk bayrağı, Türk milletini; buna binaen Türk ordusunu ve Türk milleti uğrunda şehit olan kimseleri temsil eder. Türk bayrağına yapılan saygısızlık, Türk milletine yapılmış demektir.

Türk insanı, fikirlerini bunu bilerek benimsemelidir.

Milletin adı yok milli şûrada,

Adı üstünde; siyasi keyfiyet.

İzi kalmamış Tanrıkut’un orduda,

Muzaffer olmuş düşman nihayet!

İt bayrağıyla bir tutanlara,

Kâfi değil en ağır diyet!

Kanına ızdırap katanlara,

Borçluyuz bir hürriyet!

0 Yorum

Yorum Yap