Ana Sayfa Genel Evet ve Hayırcıların Farkı , Hayırcıların Terörist İlan Edilmesi

Evet ve Hayırcıların Farkı , Hayırcıların Terörist İlan Edilmesi

Yazar: Calapoğlu
6 Yorumlar 347 Görüntülenme

Öncelikle değerli okurlar, ben Aşkın Calap Turan Otağı’nda ilk yazımı yazıyorum bugün sizlere malum referanduma ”Hayır” diyenlerin bazı devlet büyükleri tarafından terörist olarak nitelendirilmesini konu aldım.

Başkanlık sistemi (benim tabirimle modern padişahlık) oylamasına sayılı günler kaldı. Millet olarak çok kritik bir dönemin içindeyiz.

Bu seçimde ”Evet” diyen klavye başında, sokak ortasında aklına gelen her yerde evet evet diye yakaran vatandaşların neden evet ? sorusuna ise ”pkk hayır diyo o zaman ben evet diyom” şeklinde büyük bir kara cahillik çerçevesinde verdiği aciz cevap evetcilerin büyük bir kısmının zeka seviyesini de gözler önüne seriyor. Şimdi bir ropörtajda evet ve hayır diyen şahısların neden? sorularına verdiği cevaba bakalım.

Evetmi hayırmı

– Hayır

Neden hayır ?

ABD ‘ de yasama , yürütme ve yargı tamamen ayrı velhasıl şuanki anayasa değişikliği taslağına baktığımızda cumhurbaşkanının her şeyi atama yetkisi olacak, bu tarz anayasa uygulayan ülkelere baktığımızda genellikle Afrika ülkeleri var. Zambiya var Gana var Kamerun var bu ülkelere baktğımızda GDP sayısında dünyada gelişmişlikte 150 ve gerisinde olan ülkeler , Türkiye eğer bu sisteme geçerse bu sadece tek kişi için değil devamının getirilebileceği bir sistem olması lazım. Bu bağlamda şuan ki cumhurbaşkanı gidip yerine başka bir cumhurbaşkanı geldiğinde dahil tehlikeli bir sistem olacak. Bütün güçleri tek bir kişinin eline vermek büyük bir sıkıntıdır” 

sırada Evet diyen vatandaşın verdiği inanılmaz cevap var

– ”Dıj gücler hayır diyorsa ben evet diyorum dıj gücler”

işte herkesin gördüğü gibi bu iki vatandaşın verdikleri kararın nedeni. Beni de en çok üzen nokta burası bu ülkede bir insanın söylediklerine bakıp ”aaa bak doğru söylüyo ha”  diyen bir şahısla İlber Ortaylı , Halil İnalcık gibi bilge kişiliklerin oyları aynı seviyede olmasıdır.

Gelelim asıl mevzuya; devletin başındaki ileri gelen şahsiyetler son olarak da ”Hayır” diyenleri terörist olarak suçladılar. Tabii büyük tepki görünce de hemen kıvırdılar. RTE ‘nin 16.11.13 tarihinde yaptığı Diyarbakır mitingini hatırlayacak olursak Pkklı k*rtlerle el ele tutuşmuş k*rt halkına seslenmişti. Daha iki sene öncesine kadar Fetö ile ele dolaşıyordu, yapılan darbe girişimden sonra ise ”kandırıldık ” demesi durumun ayrı bir boyutudur.

Son olarak çok değil bir sene öncesine gidersek Devlet Bahçeli’nin RTE ‘ ye büyük hakaretler ettiğini görmekteyiz. Şuan ise baktığımızda Bahçeli, Tayyip’le mitinglere çıkar nereye giderse peşinden gider oldu. En son Bahçeli’nin ”Rabia” işaretini yapması ve Akp ‘ lilerin ”Bozkurt” işretini yapması gerçekten siyasetin ne kadar iğrenç ve yalan olduğunun kanıtıdır. Bana göre terörist olan ”hayır” diyen vatandaş değil siyasetin kirli oyununa bulaşan devlet büyükleridir.

 

6 Yorumlar

6 Yorumlar

Karakeçili 10 Mart 2017 - 16:19

eline sağlık kardeşim 🙂

Calapoğlu 10 Mart 2017 - 17:40

Eyvallah kardeşim

Lokman Atmaca 14 Mart 2017 - 09:59

Eline sağlık kardeşim

Gizemkrkck 7 Nisan 2017 - 19:48

İşte gene eline klavye tutuşturulan 3 yaşindaki bi çocuk gibi birileri. Ayriyeten calapoğlu ne alaka her calapoglu seninle ayni goruşte mi ki boyle bos bos konusuyosun

Karakeçili 7 Nisan 2017 - 22:48

Öncelikle bu sitenin Türkçü bir oluşum olduğunu belirtmek isterim. Ne kadar kabul etmeseniz de, “genelleme” yapacak olursak taraf destekçilerinin genel durumu bu, istisnalar dışında elbet. Ayrıca Calapoglu ne alaka demişsiniz. Yazıyı yazan arkadaşımızın mahlasıdır Calapoglu. “Herkes benimle aynı fikirde” ya da “Her Calapoglu aynı düşüncede” tarzı bir iddiada bulunmamış. Yazıyı birde gözünüzle okumanızı tavsiye ederim. Son olarak, görüşlerinizi belirtmekte özgürsünüz lakin buraya gelip “boş boş konuşuyorsun” tarzı bir yorum yapamazsınız. Sizi burada zorla tutan yok. Madem fikirleriniz örtüşmüyor, sekmeyi kapatarak defolabilirsiniz.

Calapoğlu 10 Nisan 2017 - 09:09

Gizemkrkck isimli ne dediği belirsiz kansız cahil Calapoğlu benim mahlasımdır. Fikirlerime ya saygı duy ya da buradan kaybol.

Yorum Yap