Ana Sayfa Genel 15 Yıllık Siyaset

15 Yıllık Siyaset

Yazar: Misafir Kullanıcı
0 Yorum 277 Görüntülenme

2002 genel seçimlerinden bu yana mevcut hükümetin vaatleri ve icraatlari, insanları “aptal” yerine koymaktan ibarettir.
Kaç seçim daha , “Analar ağlamasın, terörü bitireceğiz .” boş vaatini sunacaksın?
Daha nerede, 15 yıldır senin yönetiminde olan bir ülke için “Bu kötü gidişata dur diyeceğiz” yalanını kullanacaksın?
Ne zamana kadar, akraba ve şakşakçılarını besleyeceksin!

Ne yazık ki ülkemizde yapılan yolsuzluklar, torpiller, adaletsizlikler ve milli değerlerimizin köreltilmesi, Türkiye’yi hızla kaosa sürüklüyor. İşin kötü tarafı ise, bu yapılanların bir kesim tarafından sürekli olarak yalanlanması, kabullenilmemesi ve bir kılıf uydurularak örtbas edilmesi.
Ülkede geleceğe dair hiçbir yaptırım kalmamış durumda. En basitinden örnekle, geçtiğimiz günlerde yapılan YGS sınavında, öğrencilere verilen silgi dâhi, bu ülkede gençlere ve geleceğe olan değeri gözler önüne seriyor. Eğitim sistemindeki sorumsuzluğu hala kabullenmeyen malum kesimi bir tarafa bırakıp, diğer güncel olaylara bir göz atalım.

Pacavra2
Pacavra2
Pacavra
Pacavra

Hayırcılar” teröristtir, Pkklıdır, vatan hainidir diye atıp tutan “Evetçiler“, Barzaniyi el üstünde tutanların ta kendisidir.
İstanbul’da Atatürk Havalimanı ve Ankara’da Esenboğa Havalimanında Kürdistan Bayrağı’nın(!) göndere çekildiğini kabul edemeyenler,
Kuzey ırak yönetimi bayrağı o bikeree” şeklinde zavallıca bir savunma yaparak, ne kadar düz görüşlü olduklarını bir kez daha kanıtladılar.

Türkiye dışında her kesimi sayarak “bak o Hayır dedi, bak buda Hayır dedi, Aha aha bak şu da Hayır diyor” gibi bir yorum yapan cumhurbaşkanı, “Referandum nerede yapılacak lan?” sorusunu beynimizde uyandırıyor.
Hadi herkesi “hayırcılık” yapmak ve “vatan haini terörist” olmakla suçladınız, Peki neden “Hayır” veren ülkeye gidip “Evet” propagandası yapmaya çalışıyorsunuz?
Zaten vaat ettiğiniz “Vizesiz Avrupa” hayalleri suya düştü, üstüne bir de neden vaatlerinizin asılsız olduğunu önümüze seriyorsunuz ?


Açıklama
Açıklama

Yusufhan Güzelsoy ağabey’den alıntıyla olayı pekiştirmek istiyorum.
Kendi getirdiğin kanunu çiğniyorsun. Her konuda olduğu gibi mevcut anayasayı yok sayıyorsun. Devletin imkanlarını kullanarak “evet” mitingi yapmaya gidiyorsun. “Evet” mitinginde, “hayır” oyu kullanacaklara terörist, 15 Temmuz’dan yana, millet düşmanı, bilmem ne diye ithamda bulunmak için hazırlanacaksın. Kapıya konup devleti rezil ettiğinde de çingenelik yapıp hem Hollanda’yla gerilecek hem de terörist dediğin kendi vatandaşlarına “Bu devlet meselesi, beni destekle.” diyeceksin.

Bu yazdıklarım sadece son 1 ay içinde yaşanan ironik olaylar. Her zaman olduğu gibi, yine malum kesim kılıflar uydurdu, yine olaylar örtbas edildi. 15 yıldır yaşadığınız ironilerden ve çelişkilerden yola çıkarsak, size sizden başka muhalefet çıkmaz, kandırılmaya devam.

0 Yorum

Yorum Yap