Ana Sayfa Genel Türkçülüğün Amacı

Türkçülüğün Amacı

Yazar: Karakeçili
0 Yorum 749 Görüntülenme

Üzerine defalarca konuşulmuş, tekrar tekrar anlatılmış olan konu: Türkçülüğün Amacı

Birileri anlamamakta ısrar ettiği için son kez bu konu hakkında yazmanın uygun olacağına karar verdim. “Irkçılık” denildiği zaman insanların aklına, kötü niyetli, zorba, kaba, katil, gerici, çağ dışı gibi kavramların karşılığı olan insanlar gelmektedir. Bu ön yargı büyük bir yanılgıdan ibarettir.

Bu önyargının oluşmasında, özellikle 2.Dünya Savaşı sırasında ortaya çıkan Nasyonal Sosyalizm Ve Faşizm gibi sapkın ruhlu düşüncelerin büyük etkisi bulunmaktadır. İnsanlar günümüzde dahi bütün ırkçılıkları faşizm gibi görerek hata yapmaktadır. Türkçülük, Türk milliyetçiliği, dolayısıyla Türk Irkçılığıdır; Faşizm ile herhangi bir alakası bulunmamaktadır.

Irkçılığı Faşizmden ibaret sanan kişilerin yaptığı en büyük yanlışlardan biri de, ırkçılara cahil ve aptal gibi ithamlarda bulunmaktır. Sizlere ırkçı olan yüzlerce, eğitim görevlisi, akademisyen, Türkolog, tarihçi, yazar, şair, mühendis, asker, yönetici… gösterebilirim. Bugün dahi, bu kişilerin yazdığı kitapların kimisi, Türk tarihine rehberlik ediyor. Çıkıp ta, onlarca eseri kaleme almış birine cahil demek, cahilliğin ta kendisidir. İlber Ortaylı’nın “Öyle herkes ırkçı olamaz. Irkçılık zeka ve eğitim ister; cahil adamdan ırkçı olmaz.” sözü, bu durumu destekler niteliktedir.

Aslında Türkçülüğün amacı gayet açıktır. Amacımız bütün dünya ırklarını katletmek, sadistçe deneylerimizde kobay olarak kullanmak falan değildir. Amacımızı bu şekilde göstermek gayretinde olanlar, hem Türkçülük hem Türklük düşmanlarıdır. Amacımız, milletimizin refahını sağlamak, çıkarlarını gözetmektir. Bu yolda bize engel olmaya çalışanları da ezmekten kaçınmamızı kimse beklemesin.

Nasıl ki bir anne-baba çocuğunun iyiliğini ister,onu sahiplenir; bizde milletimizi sahiplenip, onu her türlü kötülükten korumaya çalışırız. Türkçülüğün bütün amacı bundan ibarettir. Kimse gizli,saklı,art niyetli bir amaç arama lüzumsuzluğuna kalkışmasın.

Amaca giden yolda, elbet araçlarda olacaktır.

Bizi bölücülükle suçlayanlar, bütün Türk milletlerini birleştirmeyi hedefleyen Turan ülkümüzü görmezden gelirler.

Bizi cahillikle suçlayanlar, binlerce yıllık tarihimizi öğrenip onunla gurur duymamızı görmezden gelirler.

Bizi katillikle suçlayanlar, bütün çirkefliğiyle kanlı dişlerini boynumuza geçirmeye çalışan kuduz köpekleri defetmenin nefsi müdafaa olduğunu görmezden gelir.

Bizi gericilikle suçlayanlar, milletimizi muasır medeniyetlerin seviyesinin üzerine çıkarma çabamızı görmezden gelir.

Bizi dar görüşlülükle suçlayanlar, geçmişten günümüze ulaşan bütün tabuları ve putları yıka yıka ilerlediğimizi görmezden gelir.

Görmezden gelir de gelir… Bizler araçlarımızı daha da güçlendirecek, amacımıza bir adım daha yakınlaşacağız. Türk milletini yüceltme ülkümüze yapılan hiç bir şuursuz saldırı da bizi amacımızdan alıkoyamayacak. Öyle umuyorum ki, Türkçülüğün amacının fitne çıkarmak değil, bizden olana duyduğumuz sevgi ve yüceltme içgüdüsünden ibaret olduğunu anlamışsınızdır.

0 Yorum

Yorum Yap