Ana Sayfa Genel Batı’nın Türk Düşmanlığının Sebebi

Batı’nın Türk Düşmanlığının Sebebi

Yazar: Cezmi Giray
0 Yorum 487 Görüntülenme

Batı ile ilgili herhangi bir meselede, Batı’nın aleyhimizdeki herhangi bir tutumunda her zaman vurgulanan ve bilinen bir durum vardır.Bu da; Batı’nın, Avrupa’nın, ABD’nin yani bugünkü Haçlı artıklarının amansız bir Türk düşmanı olduğu gerçeğidir.

Batı’nın Türk düşmanı olduğu âşikârdır.Bu düşmanlık elbette tarihî olaylara dayanmaktadır.

Tarih, Türk’ü her zaman büyük kuvvetlerin karşısına çıkarmıştır.Tabii, o büyük kuvvetler Türklerin karşısında çoğunlukla geri çekilmiş ve bunların sonucunda büyük olarak yalnızca Türk milleti kalmıştır.

Türk büyükleştikçe, gücünü ancak zayıflara karşı kullanabilen zorba devletler küçülmüştür.Bundan dolayı Türk’e beslenen kin ve düşmanlık da giderek artmıştır.

Batı’daki Türk düşmanlığının asıl sebebi bu kadar basittir.

Yenilen pehlivanın güreşe doymadığı gibi Batı da üzerimize hışımla gelme, kinini kusma ve bize karşı kuduz köpek misali ağızdan köpük saçma alışkanlığını bir türlü bırakamamıştır.

Ülkemizin büyük bir çoğunluğu, Batı’nın Türk’e düşman olduğunun ve her zaman da öyle kalacağının farkındadır fakat bu düşmanlığın sebebi tamamen bilinmemektedir.

Üstelik, ülkemizde zaman zaman şahit olduğumuz tamamen gaflet eseri bir iddia vardır.

Bu iddia da Batı’nın Türk düşmanlığının sebebinin yalnızca İslâm dininden dolayı olduğu iddiasıdır.

Bu iddiayı kullananlar genellikle İslâmcı çevrelerdir.Amaçları da Batı’ya karşı güya İslâmcı bir kitle hazırlamaktır.Halbuki bu iddia kof bir siyasî propagandadan başka bir şey değildir.

İslâmcılar her konuyu İslâm’a getirmeyi severler.

Bu sinsi iddiayı öne sürenler, farkında olarak veya olmayarak Türklüğü sindirmeye çalışmaktadırlar.Çünkü Batı, hattâ bütün düşmanlarımız bize yalnızca Müslüman bir millet olduğumuz için düşman ise Türklüğümüzün hiçbir vasfı yok demektir.Ve bu iddianın kasıtlı ve sinsi tarafı da budur.

Meselâ tarihte Çinlilerin, Gök Türklere olan düşmanlığının İslâm ile hiçbir alâkası yoktur ama konu Batı’nın Türk düşmanlığı olunca İslâm unsuru çeşitli iddialarla öne sürülmektedir.

Batı ile ilk münasebetlerimiz, Türkler Müslüman olmadan evvel başladı.Avrupa Hunlarının başbuğu Attila, Haçlılara kök söktürdüğü için Batılıların Türk düşmanlığı ilk defa o zaman ortaya çıktı.

Acaba Batılılar Attila’ya da Müslüman olduğu için mi düşmandı? Hunlar, Müslüman mıydı?

Bu Türk düşmanlığı, Türklerin Anadolu’ya hâkim olmasıyla da perçinleşti.

Haçlılara büyük darbeler vuranlar Müslüman Araplar falan değil Türkler oldu.

Kısacası Türkler, Müslüman olmadan evvel de Batı’nın düşmanı oldu, Müslüman olduktan sonra da…

Bu düşmanlıkta İslâm’ın rolü yok denecek kadar azdır.

Hangi dinden olursa olsun; Türkler, düşmanlarının karşısına her zaman yiğitçe dikilmişlerdir.

Kaldı ki çoğunluğu Müslüman olan Türkler, yine Müslüman olan Araplardan bile düşmanlık görmüştür.

Peki bu düşmanlığın sebebi de İslâm mıdır? Elbette değildir.

Türk milleti, tarih sahnesine çıktığı günden beri düşman kazanmıştır.Ayrıca Türk milletinin düşmanı yalnızca Batı’dan ibaret değildir.Türklerin tarihteki düşmanları, yine bugün de Türklere düşmandır.Bu kaide dünya döndükçe değişmeyecektir.Mühim olan, her an savaşa hazır bulunmaktır.

Tarihteki ve günümüzdeki Türk düşmanlığının sebebi, sadece ve sadece Türklüğümüzdür.

 

 

 

 

0 Yorum

Yorum Yap