Ana Sayfa Genel Turan Otağı 100. Yazı ÖZEL

Turan Otağı 100. Yazı ÖZEL

Yazar: Turan Otağı
0 Yorum 520 Görüntülenme

Herkese esenlikler dilerim.Turan Otağı adlı internet sitemizin 100.yazısı olması sebebiyle, bu yazımızın biraz daha özel olması gerektiğini düşündük.

Bu özel yazımızda okuyucularımıza, bizler ve Turan Otağı hakkında bir takım bilgilendirme ve açıklama yapmak istedim. Turan Otağı‘nın kuruluşundan başlayalım.3 Haziran 2016 günün akşam saatlerinde Karakeçili mahlası ile tanıdığınız ben, ve Timuçin Demir kardeşim, alan adı kaydını gerçekleştirerek Turan Otağı‘nın temellerini attık.

Açıkçası kuruluş aşaması oldukça ani oldu. Hızlıca verilen kararların ardından o gün içerisin de harekete geçip yayın hayatımıza başladık.Turan Otağı ilk olarak forum olarak kuruldu. Amacımız insanların bilgi alışverişinde bulunabileceği sıcakkanlı bir ortam yaratmaktı, olmadı.

Ardından Türkçülük ve Gündem üzerine şahsi fikirlerimizi yayınlayabileceğimiz bir Ağ Günlüğü kurmaya karar verdik. Böylece hem fikirlerimizi kayıt altında tutabilecek, hem de içimizi dökebilecektik. Zamanla aramıza yeni yazarlar katıldı. Yazılarımızı daha iyi ve özenli yazmaya başladık. Bizler ustalaştıkça, okuyucularımız artmaya başladı. Elbet şu an on binlere seslenmesek bile, büyük bir adım attığımızı düşünüyorum.

Yazarlar olarak amacımız, Türkçülük – Turancılık fikrini yaymakla birlikte, milletimizin refahını yükseltmeyi amaçlayan eleştiri ve öneriler yapmaktan başka bir şey değildir.Bu amaçlar doğrultusunda, “nice yüzlü yazılara” diyerek hepinize teşekkür ediyorum.

 Karakeçili


Turan Otağı sitesi, neslimiz ve jenerasyonumuzun görüntüsü hakkında umut veren bir adres olmuştur. Turan Otağı yazarları, yaşıtları zevke eğlenceye koşarken görevine odaklanmıştır. Bugün 100. yazının yayımlanma tarihi, aynı zamanda Turan Otağı için bir dönüm noktasıdır. Nice yüzlerce yazının geleceği sitemizde, dinamik yazar kadromuzla Türkçü düşünceyi yaşatmaya devam edeceğiz.

Esirik


 

0 Yorum

Yorum Yap