100.yazı

Turan Otağı 100. Yazı ÖZEL

Herkese esenlikler dilerim.Turan Otağı adlı internet sitemizin 100.yazısı olması sebebiyle, bu yazımızın biraz daha özel olması gerektiğini düşündük.

Bu özel yazımızda okuyucularımıza, bizler ve Turan Otağı hakkında bir takım bilgilendirme ve açıklama yapmak istedim. Turan Otağı‘nın kuruluşundan başlayalım.3 Haziran 2016 günün akşam saatlerinde Karakeçili mahlası ile tanıdığınız ben, ve İbrahim Çapar kardeşim, alan adı kaydını gerçekleştirerek Turan Otağı‘nın temellerini attık.

Açıkçası kuruluş aşaması oldukça ani oldu. Hızlıca verilen kararların ardından o gün içerisin de harekete geçip yayın hayatımıza başladık.Turan Otağı ilk olarak forum olarak kuruldu. Amacımız insanların bilgi alışverişinde bulunabileceği sıcakkanlı bir ortam yaratmaktı, olmadı.

Ardından Türkçülük ve Gündem üzerine şahsi fikirlerimizi yayınlayabileceğimiz bir Ağ Günlüğü kurmaya karar verdik. Böylece hem fikirlerimizi kayıt altında tutabilecek, hem de içimizi dökebilecektik.Zamanla aramıza yeni yazarlar katıldı. Yazılarımızı daha iyi ve özenli yazmaya başladık. Bizler ustalaştıkça, okuyucularımız artmaya başladı. Elbet şu an on binlere seslenmesek bile, büyük bir adım attığımızı düşünüyorum.

Yazarlar olarak amacımız, Türkçülük – Turancılık fikrini yaymakla birlikte, milletimizin refahını yükseltmeyi amaçlayan eleştiri ve öneriler yapmaktan başka bir şey değildir.Bu amaçlar doğrultusunda, “nice yüzlü yazılara” diyerek hepinize teşekkür ediyorum.

 Ahmet TOPUZTuran Otağı başlangıçta 2 genç ile yola çıkan bir filizdi. Şuan ise 7 yazara sahip bir platform. Sevgili dostum İbrahim Çapar’ın teklifi üzerine bu sitede yazmaya başladım. İyi ki teklif etmiş, iyi ki yazmışım. Benim açımdan yazılarımı ilk paylaştığım site olma özelliği taşıyor. Turan Otağı bundandır ki benim için bir özel. Burada yazı yazan arkadaşlarıma iyi bakın. Hepsi ışıl ışıl parıldıyor. Ülkemizdeki tüm kötümserliklere rağmen çevrelerine umut ışığı saçıyorlar. Gelişen ve değişen dünyanın dinamiklerini iyi bilen gençleriz. Kökünü Türk tarihinden, gücünü Türk olmaktan alan ve ”Türk’üm” demekten gurur duyanların sitesi Turan Otağı… 100. Yazının olması benim için ayrı bir mutluluk. Daha nice yüzlere…

Necdet CURATuran Otağı muhtelif konularda kendisini geliştiren birkaç Türkçü gencin hayâli olarak kurulmuştur. Günden güne kadrosunu genişletmiş, daha çok okunur ve tanınır hale gelmiştir. Dileğimiz; doğal olan şeyin, yani, gerilemenin hiçbir zaman görülmemesi; bilakis, daha da ilerlemek ve hedeflerimize bir bir ulaşmak. Bunun için de durmadan çalışmaktayız, Mustafa Kemal’in sık sık dile getirdiği gibi…

Atalay EĞRİBOYUNTuran Otağı sitesi, neslimiz ve jenerasyonumuzun görüntüsü hakkında umut veren bir adres olmuştur. Turan Otağı yazarları, yaşıtları zevke eğlenceye koşarken görevine odaklanmıştır. Bugün 100. yazının yayımlanma tarihi, aynı zamanda Turan Otağı için bir dönüm noktasıdır. Nice yüzlerce yazının geleceği sitemizde, dinamik yazar kadromuzla Türkçü düşünceyi yaşatmaya devam edeceğiz.

Nurettin DemiralSevgili Turan Otağı okuyucuları;

Bugün Turan Otağı‘nda 100.kez yazıyoruz. Birbirinden değerli yazarlarımızla elimizden geldiğince öğretici şeyler yazmaya çalışıyoruz.Turan Otağı‘nda bildiğiniz üzere olayları objektif şekilde ele alarak kültürel,tarihi,siyasi vb. konularda insanları bilgilendirmek için yazılarımızı yazıyoruz.

Turan Otağı olayları her kaynaktan inceleyip doğru ve kesin bilgilerle yazılmış yazılar içerir. Her yaş grubuna hitap eden bu yazılarda Türk adıyla ilgili pek çok şeyi öğrenmek mümkün. Her gün güncel ve farklı konularda, insanların canını sıkmayacak kadar kısa ve öz bilgiler içeren yazılar yazılmaktadır. Daha çok milliyetçi duyguların ön plana çıktığı bu platformda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidip Türk adını daha çok yüceltmeye çalışıyoruz.

Hüseyin Nihal Atsız’ın şiirlerine bakarak, ecdadımızın yazdığı şanlı tarihimizi okuyarak ders alıyoruz. Her Türk gencini bilinçlendirmek, vatan, millet sevgisini damarlarında hissettirmek bizim en büyük dileğimiz. Türk adını gururla taşıyoruz. Ulu Önder’imizin gösterdiği hedefte yürüyoruz. Bütün Türk gençlerinin de aynı bilinç ve ciddiyette olmasını istiyoruz. Bizler Oğuz Kağan’ın, Attila’nın,Alparslan’ın, Fatih’in,Kanuni’nin torunları Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Her Türk gencinin görevi tarihini bilmektir.Çünkü tarihinden dersler çıkarıp geleceğini ancak o şekilde tayin edebilir.

Aşkın CALAPTuran Otağı sitesinin kuruluşundan bu güne kadar tam 100 yazı geçti.Aniden 2 kişi kurduğumuz bu site artık koskocaman bir aile oldu.Yola çıkarken koyduğumuz hedeflerin hepsini gerçekleştirmenin sevinciyle de bu satırları yazıyorum.Hedeflerimizi gerçekleştirdik ve artık zaman hedeflerimizi büyütme zamanıdır.Biz hedeflerimizden,doğru bildiklerimizden asla yılmayacağız.Turan Otağı sitesi Türkçülüğün fikir alanında düşmanların tepesine bir gürz olarak inmeye devam edecek,korkulu rüyaları olma görevini hiç şüphesiz sürdürecektir.

Amacımız,fikirlerimiz,gayelerimiz ilk günkü kadar sert ve sağlamdır.Yapılan yanlışa zülüm olsa da doğruyu haykırmaktan vazgeçmeyeceğiz.Yılmadık yılmayacağız ve yıkılmayacağız.

Dosta,düşmana,destekleyene,siz ne ayaksınız diyene,karşıdan bakıp geçene,yanımızda gözüküp destek vermeyene kısacası herkese teşekkür ediyorum.Ve son olarak da derdiyle dertlendiğim,üzüntüsüyle üzüldüğüm,sitenin tüm teknik yükünü yılmadan çeken,daha iyisi için mücadele eden sitemizin emektarı Ahmet TOPUZ kardeşime de bir teşekkürü borç bilirim.

İbrahim ÇAPAR

 

İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR

Türkçü-Turancı. Çeşitli mühendislik ve bilim alanlarında Türk uğruna savaşmayı hedeflemiş bir Genç Atsız.
İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR Son Yazıları (Hepsi)

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.