menzil tarikatı

Menzilciler Kimlerdir?

Fetullahçılar ile aynı amacı güden fakat yöntemleri daha hantal ve ilkel olan bir tarikattır.
Fetullahçılar eğitime önem veren sızmak istedikleri kurum için hazırlanan eğitim gören kripto militanlardan oluşurken, menzilciler yapıları gereği eğitim konusunda çok gerideler. Özellikle kadınları bu amaçlara uygun değil.

Fetullahçılar sınav sorularını çalıp sınavlara hazırlanarak bir şekilde işi kılıfına uyduruyor ve deşifre olması nispeten zor insanlar yetiştirirken, menzilcilerin cebine soruları koyup sınava sokulsa, cevaplara bakıp sınav sorularını çözseler yine de o sınavı geçemeyecek kapasitede müridleri olan bir tarikattır.
Geleneksel olarak kılık kıyafetleri ve konuşmaları, size deşifre olmaları için yeterince argüman verir.
Bunların devlet kadrolarında yapılanmaları için açık seçik torpillere ihtiyaçları vardır. Eğer ki devlet arkalarında olmazsa, hiçbir devlet organında kadrolaşamazlar.
Fakat gerekli güce ulaştıklarına inandıkları an FETÖ’ye rahmet okuturlar.

FETÖ’ye yönelik temizlik ve tasfiyenin devlette ve sivil toplumda ortaya çıkardığı boşluğu doldurmaya çalışan açıkgözler türedi.
Bunların en başında ise yıllardır ülkemizde adeta veba virüsü gibi dolaşan Menzil Tarikatı gelmektedir.
Bugün aynı yöntemleri kullanan bu aç gözlü yapının gelecekte aynı sonuca varmalarının kaçınılmaz olacağını söylemek için kâhin olmak gerekmez.İsmini palazlandığı şehirden, Adıyaman/Menzil’den alan bu yapının özellikle bir bakanlığımızda neredeyse bütün pozisyonları kendi mensuplarıyla doldurmasına dikkat çekmek mecburiyetindeyiz.
Menzil Tarikatı, Türkiye’de başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere birçok devlet kurumuna en yoğun olarak AKP döneminde girdi. Öyle ki Hüseyin Besli gibi Erdoğan’a yakın isimler bile devlet içinde örgütlü tarikattan şikayetçiydi.

Peki sağlık bakanlığına ait görüntüler ve Şeyh torunlarının yeğenlerinin kral gibi durdukları görseller nedir?
Öncelikle Menzil Tarikatı’na ait yıllar önce çekilen düğün görüntülerinin bugün gündeme gelmesi tarikatlar arasındaki sürtüşmenin sonucudur. Menzil Tarikatı, acaba ne oluyor hükümet yoksa bu kadrolaşmadan rahatsız mı diye düşünebilir fakat hükümet gayet memnun. Veya bu eski görüntüler muhalif medyada yayınlanıyor yoksa muhalefet mi bu işi karıştırıyor diye de düşünebilir fakat onlarda çok farkında değil. Menzilciler bilmelidir ki bu görüntüler başka bakanlıklarda kadrolaşan diğer tarikatların medyaya servis etmesiyle yayılmıştır.
Menzilcilerin lideri Seyyid Abdulbaki Erol, (cemaat içinde Gavs-ı Sani olarak biliniyor.) devletten Sağlık Bakanlığı uçaklarının “GVS” adlarında olması talimatını vermiştir. Zaten onlarla işbirliğinde olan devlet ise önlerine paspas sermiştir.
Şuan Sağlık Bakanlığı’nın yüksek mertebesindeki personellerin %35’i Menzil Tarikatı mensubu kişilerdir ve bu yüzde her geçen yıl artmaktadır.
Hükümet gizlemekte, muhalefet ise susmaktadır. Ve sessizlik devam ettikçe, ikinci bir FETÖ vakası içten bile değildir.

  1. turan43

    Rütbeler konusunda daha ayrıntılı bilgiler verilirse soydaşlarımız ve birçok insan tehlikenin/tehditlerin farkına varacaktır. Bizler bunları zaten biliyoruz. Emeğiniz için teşekkürler.

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.