Ana Sayfa Genel Atatürk’ün İstediği Gençlik

Atatürk’ün İstediği Gençlik

Yazar: Calapoğlu
0 Yorum 1688 Görüntülenme

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Türk gencini dünyanın diğer ırklarının gençlerinden her zaman üstün tutmuştur. Her fırsatta gençlerimizin çok zeki ve çok cesur olduğunu dile getirmiştir. O gençleri her şeyden önce tutuyor ve çok güveniyordu. O gençliğe seslenerek ” Birinci vazifen Türk istikbalini, Türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” diyerek bizlerin ilk görevini belirtmiştir.

Günümüzde ilerleyen teknoloji ile gençlerimiz asosyalleşmiş, teknolojinin bağımlısı haline gelerek kendini kaybetmiştir. Batılı devletlerin çeşitli oyunlarıyla Türk genci kontrol altına alınarak benliği kaybettirilmeye çalışılıyor. Özellikle yabancı özentiliğinin artmasıyla birlikte Türk kültüründen iyice uzaklaştırılıyoruz.

Zaferlerle dolu şanlı tarihimizi bilmeliyiz, onu öğrenerek gelecek nesillere aktarmalıyız ki bu yüce tarihe bakıp Türkler’in ne kadar ulu bir millet olduğunu öğrenip neler yapabileceğinin farkına varmalılar. Çoğu genç tarihini bilmekten aciz, ” Türkler tarihini bilmelidir ki ona bakıp ders çıkarsın ” diyerek Mustafa Kemal geleceğimizi çizmenin, geçmişe bakıp ders çıkarmayla olabileceğini anlatmıştır.

Biz Türk gençleri çok çalışmalıyız. Gelişen teknolojiyi layıkıyla kullanarak Türk milletinin çağdaş uygralıkların da üstüne çıkarmaya gayret göstermeliyiz çünkü Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Eğer biz kendi milletimizin geleceğini düşünmezsek diğer devletler çoktan bizi paylaşma planları yapacaklardır.

”Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” 

Kirli oyunların oynandığı bu zamanda biz Türk gençlerine düşen en büyük vazife tüm engel ve zorlukları aşarak Türk bayrağına hizmet etmektir. Unutmayın muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur!

0 Yorum

Yorum Yap