Ana Sayfa Genel Tek Dostumuz Kendimiz

Tek Dostumuz Kendimiz

Yazar: Calapoğlu
0 Yorum 482 Görüntülenme

Hep deriz ya ”Türk’ün Türk’ten başka dostu yok” diye. Her zaman bu sözün çok doğru olduğunu yaşanan olaylarla görmekteyiz. Cennet vatanımızda gözü olan pek çok düşmanımız var. Düşmanımızın çok olması aslında sadece Türk ve müslüman olmamızdan değil, 3 kıtanın birleştiği yerde, dünyanın merkezinde bulunan, yer altı ve yer üstü kaynakları bakımından zengin olan topraklarımızdandır.

Tarihte sayısız savaş geçirdik, çok imparatorluk yıktık. Bir o kadarda yok olma tehlikesi geçirdik. Ama her seferinde küllerimizden yeniden doğduk. Birçok savaşın altında hep diğer devletlerin bize karşı birbirlerini kışkırttığını ve birlik olup üzerimize geldiklerini görüyoruz. Çünkü onlarda biliyorlar ki Türkler’i tek başına kimsenin deviremeyeceğini. Bir de Ruslar gibi cesur, İngilizler gibi korkak düşmanlarımızda var. Ruslar bizle savaşırken açık bir şekilde karşımızda durmuştur. Fakat İngilizler her seferinde küçük güçleri kullanarak üzerimize gelmişlerdir. Bunun en iyi örneğini Musul sorununu çözmeye çalışırken kürtleri kullanıp isyan çıkartarak ele geçirmeleridir.

İç ve dış sorunlarda duygusal bir tavır sergilememiz Türk Milletinin yapısına has bir özelliktir. Genelde de bu hem içeride hem dışarıda en çok suistimal edilen yönümüzdür. Yani dost kazığı yediğimiz en önemli noktamızdır.
Kendimizle uğraşmanın da aslında zemininin yine bazı dış odaklarca hazırlanmış olması dostumuzu iyi seçememe özelliğimizin bir getirisidir.  Siz bakmayın Gürcistan, Bulgaristan, Suriye, İran gibi dost görünen ülkelere, biraz zayıf olalım, biraz sesimizi çıkarmayalım hemen tepemize çullanırlar. Çünkü bu ülkelerde ve diğer komşularımızda yüzyıllarca Osmanlı egemenliğinde yaşamanın ezikliği var. Aslında eziklik olarak tabir etmek çok saçma olur. Bu Osmanlı gibi yüksek hoşgörü ve adalet karşısındaki küçük düşmedir.

Açıkçası bizim dostumuz gerçek Türk olanlardır. Kanında Türklük olmayana güvenmemek gerekiyor. Çünkü onlar en kötü anımızda bize acımazlar, hemen topraklarımızı paylaşma planları yaparlar. Bizim çok güvendiğimiz din kardeşimiz dediğimiz Araplar bile 1.Dünya Savaşın’da halifenin kutsal cihat çağrısına kulak asmayıp İngilizlerle işbirliği yapıp arkamızdan vurduğunu biliyoruz.

Bize başkasından hiçbir şekilde hayır gelmez. Biz hayırı birbirimizde ve diğer Türk kardeşlerimizde aramalıyız.

Türk’ün Türk’ten Başka Dostu Yoktur !

  • Calapoğlu

 

0 Yorum

Yorum Yap