Ana Sayfa Genel Social Network – Sosyal Ağ

Social Network – Sosyal Ağ

Yazar: Misafir Kullanıcı
0 Yorum 305 Görüntülenme

Çok yanlış zamanda doğmuşuz kardeşim çok, tamam teknoloji çok ilerledi de herkes gibi hızına yetişemiyoruz biz. Biz derken milliyetçi cephe hatta ülkece bahsediyorum (etkinler dışında) sonucuna katlanmadığımız olaylar çevremizde yaşanırken kırtasiyeci Ahmet amca “feysten paylaşayım da gören olur” diyerek paylaştığı yine Emperyalist ve Kapitalistlerin malı kalemlerini koruma içgüdüsü ile Mark Zuckerberg’e küfürler ediyor. Ee ne yapsın Ahmet amcamız zaten yaşını almış gitti gidecek. Sen? Sen neye küfür ediyor kızıyorsun kardeşim? Geleceğin dili kodlama dili, geleceğin mesleği bilgisayar mühendisliği, geleceğin teknoloji diyoruz basbas bağırıyoruz görmüyorsun kalkıp neyine kızıyorsun ki?

Önceki yazılarımda 2 isimden bahsetmiştim Elon Musk ve Mark Zuckerberg, hadi Mark zaten Kapital bir düzen inşa etmekle meşgul de Elon Musk’ın hali ve tavırları tamamen bir Sosyalizm kokuyor? Ama oklar diğer tarafa dönerse işin ucunu inan alamayız. Kapitalizm ve Emparlizm’e dönüşüp Elon Musk yarın Mars’a koloni kuracak olursa zenginleri alıp fakirleri hiç gocunmadan beni almazsa ne yapacağız? Bak bu uyarı ve harekete geçme yazısı olabilir. Her yönüyle değerlendirilip Türkiye’de kurulmakta olan Uzay Sanayisine kendimiz katkıda bulunabiliriz.

-Ee kardeş biz nasıl katkıda bulunalım? Eğitim sistemini görüyor ve içinde sen de varsın memnun musun?

Konular buraya kadar uzar gider ben yazıyı çok uzun tutarak 2 – 3 tane olan okuyucumu yormak vakitlerini çalmak istemiyorum. İçilen sigaraları, alkolleri, yenilen o lüks yemekleri hepimiz görüyoruz. Biriktirin kardeşim boşa masraf çıkarıp ülkenin ekonomisini biraz da kağıt yönüyle sömürün. Gidin kitap alın okuyun ufkunuzu, zihninizi ve zihniyetinizi geliştirin. Ufak adam olmayın üniversiteye erişmek bile çok kolay oldu bu ülkede artık her önüne gelen üniversitede okuyup üniversite mezunu oluyor işin garip tarafı da okuduğu bölümdeki mesleğini icra etmekten aciz adamlarla doldu taşıyor. Gelişen ülke bu şekilde olmaz, yaya geçidinden geçene korna çalınan bir ülkedeyiz, bileti olmadığı için yağmurda çamurda yürütülen insanlarımız var bizim. Kendini bir halt sanan siyasilerimiz var ulan, adam Türk polisine “bin mihipi bilmim ni bişkiniyim” diyebilecek konumda siyasi(!) Küfür edilir geçilir, kültürlü ülkede bunu senatör karşısına çıkarır elektrikli sandalyede idam ederler. O yüzden her şeyin başında okuyup kültürlenmek ve gelişmek gelir. Bir toplumun yürütücü kuvveti o toplumun en azimlileridir, hayatta daha okumaya başladığı kitabı başından sonuna tamamlayamamış adamların davası falan yoktur!

“Neden azmin süreksiz, sen mi yoksa davan mı yüreksiz?”

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından söylenmiş ve bence bir çok insanın beyninin içinde yankı bulması gereken sözdür.

Mark’ın mevzuya tekrar dönelim…

Okur, satar, yazar, çizer elbet böyle bir gaflete düşer ki yerinde olsanız siz de yaparsınız kimse kurusıkı atmasın şimdi. Bizim asıl meselemiz ise burada başlar, ısrarcı olup milli sermayemiz ile milli bir davanın neferleri olarak tamamen bizlere ait olabilecek algoritmalardan yola çıkıp, gerekirse kodlama yaptığımız programı dahi hatta en uç noktaya kadar gidelim kodlama dilini dahi Türkçeleştirmeyi deneyelim. Sonucunda elde edeceklerimiz bizlere para getirebilir bunu ekonomik alanda da ele alırız ancak şimdilik düşünmemiz gereken milli olarak yetişmek ve yetiştirmekten yana olmalıdır. Turkcell aylar önce Yanii diye çok garip bir arama motorunu ortaya fırlattı dedi ki “buyrun Türkiye’nin yerli arama motoru Yanii’dir” isminden başlayıp logosuna kadar bütün ayrıntılarıyla inceleyip bu adamlar ney yapmış diye göz atmıştım. Yandex’ten türeme bir isimle acaba o çok batıl inançlarını yani işin garip tarafı logo olarak nazar boncuğunu seçmelerindeki sebep neydi ki?

Yerli değilsiniz kardeşim boşa uğraşmayın diyoruz ama sesimizi duyuramıyoruz. Yerli olmak bir nazar boncuğuyla anlamsız isimler koyarak olmuyor. Sen arama yapanlara Türkçe server üzerinden veremeyip halen Google’ın verilerini kullanıyorsan bu seni yerli ve milli yapmaz. Düpedüz halkını aptal yerine koymaktır.

Tuttu mu?

Tutmaz. Türk halkı bunu yemez kalıplaşmış olgularını değiştiremezsin ancak o olguyu senin koyduğun nazar boncuğu da kesmez.

Her şey bir yana millileşmek için çabalarımızı sürdürürken azmimizi ve inancımızı yitirmeyelim.

0 Yorum

Yorum Yap