Kişiler Hakkında Düşünceler

Türkçüler, kişiler hakkında herhangi bir şey düşünmekle görevli bir kitle değildir. Herhangi bir kişinin, herhangi bir kişi hakkında ne düşündüğünü merak edebilirsiniz.

Ancak kişilerin düşüncesi davayı bağlamaz, bağlamayacaktır da.

Bir fikir hareketi kişilere bağlı olarak yürütülmez. Hele o kişinin kendi şahsi fikirleri çerçevesinde ise hiç yürütülmez.

Türkçülük, kişiler hakkında Türk’e sağladıkları fayda oranında düşünür. Bunun harici yorumlar dedikodu ve magazin olur.

Türkçülük Türk’e fayda sağlayanı iyi anar, onu bağrında yaşatır. Yarardan çok zarar getirene de bağrını açmaz.

Türkçülük davasına gönül vermiş Türkçülerin, Türkçülüğün kişiler hakkında düşündüğü şeklin dışına çıkmaması beklenir.

Kendi kişisel ve şahsi görüşlerini Türklüğün üstünde tutarak herhangi bir şahıs hakkında yapılan yorumlar kişinin kendi itibarında çok önemli olsa da Türkçülük açısından çöpten farksızdır.

Şurası da unutulmamalıdır ki; Asla ve asla Türkçülerin kendi düşünceleri Türkçülük düşüncesi değildir!

Kendi düşüncelerini Türkçülük düşüncesi gibi yansıtmaya çalışan kişiler zavallı ve alçaktırlar. Bunlar bir takım kuru gürültüden başka bir şey meydana getiremezler.

Türkçülük asırlardan beri çığ gibi gelen kuvvetli bir davadır. İsmi çok sonraları ortaya çıkmış olsa bile ilk Türk’ün varlığından itibaren kendini herkese hissettirmiştir.

Böyle kudretli, yüksek ve temiz dava iki serserinin kendi uyumsuz fikrini kendi bünyesine almayacaktır. Hiç kimse oturduğu yerden doktrincilik oynamaya kalkmasın. Bu tarz çapsız, köksüz fikirler bir güruh üzerinde etki yaratsa bile sonuç ‘hiç’ olacaktır.

Türk Tarihi’nde sayısını bilemeyeceğiniz kadar önemli diyebileceğimiz kişiler var olmuş, görevini yapıp yok olmuşlardır.

Elli yıl önceki başarılı bir sıradan subayın ismini kim biliyor? Yüz yıl önce her şeyi Türklük için yaşamış sıradan bir insanın adını kimler bilebilir?

Kunlar, Köktürkler, Uygurlar çağında o parlak şöhrete sahip kaç komutanın adından haberdarız?

Her zaman diliminde o dönemde adı çok iyi bilinen ama sonraları silinen bir sürü isim vardır.

Şu anki bazı belli başlı çapsız isimlere bakıp, ha bire Türkçülere bunun hakkında ne düşünüyorsunuz diye sormak nasıl bir saçmalıktır.

Sizin şuan hep aklınızda olan, gördükçe bizlere sorduğunuz o isimler kısa yıllar sonunda hiç yaşamamış gibi unutup gidilecektir. Yalnız akılda kalacak olan Türklüğe büyük yarar sağlamış, şerefli ve karakterli, aynı zamanda temiz kişiler olacaktır.

Bir kişi Türklüğe yarar sağladıysa vardır, aksi takdirde yoktur. Sağladığı ufacık yararları, küçük beyinlerle büyütmek ve ondan daha fazla getirdiği zararları görmemek aptallıktır.

Türkçülük bu tarz saçmalıkların dışındadır. Kim ne kadar uğraşırsa uğraşsın, bu tarz saçmalıklar Türkçülüğe bulaşamayacaktır.

Türkçüler sosyal medyanın olumsuz etkileriyle fazlasıyla yüz yüze kalmaktadır. O yüzden sürekli gerekli/gereksiz kişiler hakkında neler düşündüğümüz öğrenilmeye çalışılıyor.

Akıl ve mantık sahibi kişilere değil fikirlere önem verirler. Türkçüler açısından da Türklüğe yararlı olmayan fikrin hiç bir anlamı ve önemi yoktur.

Ama yine merak ederseniz ısrarla söyleyebiliriz. Türkçüler, Türklük için yararlı olmamış kimseler hakkında hiç bir şey düşünmüyor!

Sizin kendinize göre birilerinin Türklüğe yarar sağladığı düşüncesi, onu gerçekte öyle yapmıyor. Türkçülük, insanların kafasına göre değerlendirme de bulunup katkı sağlayacağı bir dava değildir.

Türkçülüğün değerlendirme noktası kafanız, kültürünüz, eğitiminiz, bilginiz, görüş açınız, tanıdıklarınız, sevdikleriniz değildir!

Türkçülüğün tek değerlendirme noktası Türk’e olan faydadır. Bu da böyle biline!

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.