Kerkük

Unutmadığımız Yaramız : Kerkük

Gündem, siyaset, ekonomi, haberler falan filan…

Normalde bilim ile ilgili bir yazıyı ele alacaktım ancak hem okuyanı az hem umurunda olanı. Yazılarımızı kaç kişinin umurunda diye hiç dert tasa edinmedik. Ancak bu konuda yine kimsenin umurunda olmasa da hatırlatmakta, diri tutmakta fayda var.

Yapay gündemlerle o kadar yönlendirilmeye alıştırıldık ki artık bize çok normal olarak geliyor. Şehit haberlerinin haber bültenlerinde az olmasına yakınırdık, artık tüm toplum hissiz hale getirildi. Ancak tamamen etkisiz hale getirmek istiyorlar.

Bizim bir sürü derdimizin içinde Kerkük gibi unutulan ama hala geçmeyen bir derdimiz daha var.

Orada kardeşlerimiz ne halde, durum nedir haberimiz var mı ? Kimin aklına normal hayatta bu sorun geliyor ? Niye normal hayat yaşantımız içinde edindiğimiz dertleri ve çözümlerini düşünmüyoruz ?

Tamam kabul bizim elimizden bir şey gelmiyor, unutmamak dışında. Unutmak, ölüme eştir.

Samimiyetinizi ve düşüncelerinizi sorgulayın. Şimdi elinizden bir şey gelmeyeceği, gelecekte de bir şey gelmeyeceğini göstermez.

Onların bizlere nasıl özlemle beklediğini, sıkıntılar içinde bizi andığını hayalinize getiriniz.

“Derdiyle dertlenirken bütün esir yurtların,

Devasını söyleriz usandıran dertlerin.”

Caner KARA

Derdiyle dertlenin ve devasını söylemekten çekinmeyin. Düşünmekten kendinizi alıkoymayın. Hislerinizle davranın. Günün birinde elbet hepimize bir fırsat gelir.Kaldı ki fırsat beklenilmez,yaratılır yani oluşturulur.,

Kendinizi eğitirken, kendinize şekil vermeyi unutmayın. Davranışlarınızı, reflekslerinizi, düşünce şekillerinizi ve olayı düşünme samimiyetinizi.

Bunların hiç biri önemsiz kavramlar değil.

Kardeşlerimizin halinden bende bihaberim. Aklıma geliyor ama onlar hakkında bilgi alamıyorum. Kim bilir ne sıkıntılar çekiyor, her gün sessiz sessiz Tanrıya yakarıyorlar.

Bir parça yaralarına merhem olanlardan Tanrı razı olsun. Nefesimizin,elimizin onlara ulaştığı günleri görmek dileğiyle.

Tanrı Türk Yurtlarını korusun!

 

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.