Ergenekon

Türk’ün Sonsuzluğu : Ergenekon

Türk’ün demiri eritip Ergenekon’dan çıkışının 4654. yılı kutlu olsun!

Bu kutlu gün bizim unutmamamız gerektiği kadar da,düşmanın unutmaması gerektiğini anlatan bir gündür.Türkün kıyamete kadar sürecek sonsuzluğunun ispatıdır.

Yeni gün(Nevruz) bizim ders almamız gerektiği kadar da düşmanın ibret almasını sağlayan bir gün olduğu için önemlidir.Yeni Gün dünyadaki umutsuzluklarının çoğunun da son bulduğu gündür.

Yeni gün sadece baharın gelişi olarak anılamaz.Türk için kutsal bir ışıktır nevruz.Bir önemli günü anlamak için illa onu yaşamak gerekmez.Onu hisseden ve kavrayan herkes o  günü anlayabilir.

Ve bugün sadece belli bir olayın olup bitmişliği olan bir gün değildir.Bu gün sonraları da tekrar edecek farklı şekillerde Ergenekon’dan çıkacağımız günlerin başlangıcıdır.

Ergenekon dağın demir ile eritilmesiyle sembol olmuş bir yurttur.Ancak kim inkar edebilir ki Kür Şad ve 40 çerisi bulunduğu çağın demirini eritmemiştir ?

Yeni gün bayramı bizlere Türk’ün bütün olumsuzluklarla karşılaşıp,imkansızlıklara rağmen tekrar var oluşunun gösterdiği gündür.

O yüzdendir ki  Ergenekondan,Kür Şad ve  40 yiğidine ve son başbuğ Atatürk’e kadar olan tüm yeni günlerimiz,Ergenekondan çıkışlarımız kutlu olsun!

Tarih bize ispatlamıştır ki,Türk her zaman var olacaktır.Tam bitti dendiği anda bitmeyecek,yenildi dendiği anda yenilmeyecektir.

Bizim bugün kendimize görev biçtiğimiz şey Türk’ün sonsuzluğunu anlatmaktır.

Ben bugün bu yazıyı okuyan soydaşlarıma bulunduğumuz çağın da Ergenekon olduğunu,umudun yitirilmeyeceğini  bunun  için de tarihte sayısız örnek olduğunu hatırlatmak istiyorum.

4654 yıldır bu bayram önemle kutlanılıyor ve anılıyor.Ben de bugün başka bir anlamına değinmek istedim.

Geçmiş günleri önemle andığımız kadar yeniden eriteceğimiz bu çağın Ergenekonuna da hazırlanmalıyız.Asırlardır düşmanlarımızın hızını kesen de budur.Türkün çok kez çıktığı o Ergenekonu tekrar yaşamak istemiyorlar.

Çünkü Türk’ün gazabından korkuyorlar!.Bu çağda umutsuzluğa düşen kişilerin bir numaralı ilacı bu gün ve bu günle başlayan diğer çıkışlarımızdır.O yüzden yok olacağız korkusuyla komik komik ya da soysuzca işlere başvurmayın.

Onlar bizi yok etmeye çalıştıkça Türk’ün Ergenekonu bitmeyecektir.Bunun korkusuyla yaşayanlar,yarın bu gerçekle uyanacaktır.

“Ve biz demirini eritip bu soysuz çağın
Gölgesinde buluşalım Kurt başlı tuğların…”

Bu yazıyı kendi yazdığım dörtlük ile bitirmek istiyorum.

Tanrının Türk olduğu diyarlardan

Kalktık geldik ata topraklarından

Tanrının Türkü kutsadığı dağdan

Demiri eritip geldik bu yoldan

 

 

 

İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR

Türkçü-Turancı. Çeşitli mühendislik ve bilim alanlarında Türk uğruna savaşmayı hedeflemiş bir Genç Atsız.
İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR son yazıları (Hepsini Gör)

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.