Türk Kadınına Çağrı

8 Mart Dünya Emekçi kadınlar gününün de Türk Kadınları üzerinde çoğunlukta kabul görmesi üzerine bir kaç şey söylemek gerekiyor.

Geçen sene Karakeçili müstearıyla arkadaşımız  bu gün adına bir yazı yazmıştı.Yazılan yazıyı okumak için şu bağlantıya tıklayabilirsiniz;

Türk Toplumunda Kadının Yeri

Bazı şeylerin anlaşılması için çok fazla tekrar edilmesi gerekiyor.

Kadın işçilerin Amerikada bir fabrikada ( ki şartları eziyet derecesinde berbat bir ortam ) yangın çıkması sonucu orada çalışan kadınlar hayatlarını kaybetmişler. Sonra 3. enternasyonelde komünistler bu günü dünya emekçi kadınlar günü olarak ilan ediyor.

Bu güne önem atfeten Türk kadını en önce bunu bilmelidir. Azılı düşmanlarımız komünistlerin çıkardığı bir günü kutlamak, bu günü kutlayınca bir anlam kazanacağını düşünmek saflıktır.

Yüzyıllar boyu bu gün büyük devasa şölenlerle kutlansa dahi, zihniyet değişmedikçe değer kavramı değişmez.

Kadınlar kendilerine verilen değerlerden rahatsız olup, böyle bir güne sığınıyorlar.

Başbuğ Atatürk der ki; ehven-i şer şerlerin en kötüsüdür. Ehven-i şer, kötünün iyisi anlamına gelir.

Türk kadını, Türk Töresinde asırlardır en yüce makamda bulunurken, yeni bir medeniyet dairesine girmemizden ötürü doğan buhran sonucu bizim için utanç verici değişimler oldu.

Ancak bundan kurtulmanın, değiştirmenin yolu aptal komünistlerin uydurduğu bir güne sığınmak değildir.

Komünizmden gelen her şeye karşı olduğumuz doğrudur. Dünya Tarihinde, en fazla Türklerde kadınlar öne çıkmıştır. En eski çağlarda yani İskitlerde hükümdar dahi olabiliyorlardı ki sonraki dönemlerde de çok örneği vardır.

Biz Türk’ü diğer milletlerle eşit görmediğimiz gibi Türk Kadınını da diğer milletteki kadınlarla eşit görmüyoruz. Türk kadını daha üstündür!

Ayrıca bu emekçi kadınlar günü zırvalığıyla kutlanan gün, benim esir yurtlarımda ki kadın soydaşlarımla ilgileniyor mu ?

Aptal komünistin uyduracağı gün bu kadar olur.

Doğu Türkistan da ki kadın soydaşlarımızın, zorla Çin genelevlerine satılmasına ses çıkartan bir tane komünist gördünüz mü ?

Niye onlar kadın değil mi?  Sizin mantığınıza göre bu gün, onların da günü değil mi ?

Karabağda ki esir kadınlar hakkında bir şey diyen ? Ya da Suriye içerisindeki Türk Kadınlarının uğradıkları zulümlere ses çıkaran ?

Siz aptal olabilirsiniz ancak biz değiliz. Bizim kadınlarımız, onların kadınlarıyla aynı değil.

Herkes tarafından kutlanan gün, yıkık bir değer yargısıdır.

Biz sizin inandığınız değerleri yıkmaya çalışmıyoruz.Siz zaten yıkık şeylere inanıyorsunuz.

Yüce Türk Kadınından beklediğimiz görev her zamanki gibi çoktur.

Verdiğimiz mücadele de, çekinmeden yanımızda olmaları bizle mücadele etmeleri bize onur verecektir. Ayrıca bu dünya emekçi kadınlar günü saçmalığına kadın olarak da karşı olup, gerçeği haykırırlar ise çok yararlı bir iş olacaktır.

Bir sürü saçmalığın içinde doğru şeyler olmaz. Önce o saçmalıkların yok edilmesi gerek.

Zihniyet konusunda sıkıntı varsa, bu aptal komünistin uydurduğu gün ile olmaz. Bu gün sevgililerine, annelerine çiçek almakla önem verdiğini düşünen erkek zihniyeti çürük bir zihniyetten ibarettir.

Ertesi gün onlara bağırıp çağıran, şiddet uygulayan, uygunsuz konuşan örnekleri çevrenizde görebilirsiniz. O yüzden bir gün  için tiyatro oynamaya kalkmayın.

Gelin şu anlamsız şeyin karşısında duralım ve zihniyet konusunu çözelim.

Yüce Türk Kadını!

Her zamanki gibi sana büyük,yüce ve kutsal bir görev düşmektedir. Eşin, çocuğun cephede savaşırken, yavruna süt verirmiş gibi cepheye mermi taşıdın. Sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere çıkmaya layıksın.

Bunun bilince olarak davran ve hareket et. Şüphesiz ki sizin de bizlerle eşit şekilde mücadele etmeniz bizlere güç verecektir.

Makyaj yapmak, kendini daha fazla kişiye beğendirmek, sosyal medyada saatlerini heba etmek boş birer dünya işidir. Sizi daha kutsal bir olgu olan mücadele etmeye davet ediyoruz.

“Zevk ve safa içinde yaşamak, içkiyle dünyayı hoş görerek zevk kadınları ile mest olmak, şehvet içinde kendinden geçmek de vardır. Turan’ı kurtarmak için yapılacak kutlu savaşta yığın yığın topraklara serilmek de vardır. İsteyen onu, isteyen berikini seçer.”

H.Nihal Atsız

Ben bu sözü Türk kadınlarına yönelterek şöyle diyorum:

Makyaj ve eğlence içinde yaşamak, sosyal medyada zamanını geçirerek yaşamak da vardır. Türk’ün kutsal mücadelesinde gözünü kırpmadan mücadele etmek de vardır.İsteyen onu, isteyen berikini seçer.

Kanının asilliğini bilen Türk kadınını kutsal mücadeleyi seçmesini temenni ediyoruz.

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.