seçim

Seçim ve Erken Seçimin Zararları

Tembellik insanları çürütür, milletleri öldürür. Tarihini bilmeyen milletler yok olmaya mahkûmdur.

Tarih hakkında ne düşündüğünüz, üşengeçliğiniz, tembelliğiniz vs. gibi sorunlarınız kaideyi değiştirmez. Var olmak ancak dünü yani geçmişi bilmekle olur. Geçmişi bilmeden yaşayan, geçmişte ne olduğunu düşünmeyen kişiler ancak hayvan gruplarıyla karşılaştırılır.

Sizlerin de her yaşadığınız gün, bir sonraki gün de dünü yani geçmişi oluşturmaktadır. Dünü yani geçmişi bilmeden yaşarsanız öldüğünüzde hiç yaşamamış, var olmamış bir acizlikle bu evrende kaybolacaksınız.

Geçmiş asırları, tarih öncesinden sonrasına olan dönemleri bilmiyorsanız bile yaşadığınız dönemden bir on beş yıl öncesini bilmeniz gerekmektedir. Herkesten tarihi incelemesini öğrenmesini bekleyemeyiz. Ancak bu görüş, tarih öğrenmenin yararlı ve zorunluluk seviyesine yaklaştığı gerçeğini değiştirmez.

Ancak şöyle bir gerçek var ki, bu milletin bir ferdi iseniz ve bu milletin kaderine etki edecek bazı vatandaşlık haklarınız varsa geçmişi, en azından son on beş yılı bilmek zorundasınız.

Geçmişte yapılan hataları görmeden, ders almadan bir yenisini eklemek hiç şüphesiz hesabı sorulacak bir durumdur. Kendi kişisel görüşü millet yararına olmayan da açıkça vatan hainidir.

Bütün bir ömrü boş boş yaşayıp seçim döneminde sandığa gidip oy atarak vatanı kurtardığını düşünmek boş ve hayalci bir düşüncedir. Üstelik seçim olacak diye milletin cebindeki milyonlarca lira bu hiç bir işe yaramayan siyasi partilere gidiyor. Seçim için verilen para yetmediği gibi erken seçim için de tonlarca para milletin cebinden bu siyasi partilere akıtılıyor.

Mecliste kavga etmekten, kendi maaşlarını ve haklarını arttırmaktan başka işe yaramayan milletin sözde vekillerinin gruplaştığı partilere bir hiç uğruna erken seçim için  547.4 milyon lira daha hazine yardımı yapılacak.

Şeker fabrikası 75 milyon lira civarı zarar ettiği için satıldı. Bundan kime ne? Zaten kutuplardaki Eskimolara gidiyordu buradaki ürünler, tabii ki de bizi ilgilendirmeyecek.

Saldırı, savunma sanayine yapılan ufak yatırımlar, eğitim sistemine harcanamayan paralar, TÜBİTAK’ın bilim teşvik etmek için verdiği ufak ödüller…

Tabii ki bunlar hiç bir anlam ifade etmiyor. Bilim üretip napacağız? Eğitim sistemi düzelip de ne olacak? Apartman yöneticisi olacağız sanki…

Saldırı, savunma sanayi gelişmese de olur. Zaten bu saatten sonra savaş mavaş mı kaldı canım?

Boş ver diğer ülkeler bizim toplam elde ettiğimiz paranın on katını saldırı, savunma sanayine versinler. Zaten onlar bizi kıskanıyor.

Hiç kimse oy atmasa da, fazladan basılan oy pusulaları ile birinci sıraya yerleşebilecek partiler Uganda, Somali gibi ülkeler de var, hiç bizim ülkemizde olur mu öyle şey?

Olmuşsa da yanlışlıkla olmuştur. Olmuşsa da demokrasi aşkından fazla oy basmışlardır. Seçime hiç hile karıştırılır mı?

Hiç!

Anlatıyoruz, anlayan anlıyor anlamayan küfrediyor.

Anlayanların büyük bir çoğunluğu ise hala kime oy vereyim düşüncesinde. Demek ki fazla konuşmamak, gerçeği göze sokmamak lazımmış.

Siyasi partilerin insanları böldüğü yetmiyor, yaptığı hainlikler yetmiyor, hiç bir iş yapmadan aldığı vekillik maaşları yetmiyor, mecliste çocuk gibi kavga edip itibarı zedeledikleri yetmiyor, teröristlerle kol kola olmaları yetmiyor…

Seçim yapacağız diyorlar milyonlarca lira akıtıyoruz. Seçim yapacağız ama daha erken bir tarihte olsun diyorlar, önceki verdiğinden kat kat fazla veriyorsun erken seçim yapsınlar diye.

Ona değil de hangi partiye vereceğiz diyorsun. Oy atmasak bu ülke nasıl idare edilir diyorsun. Çalsa da helal olsun, yol yaptı diyorsun. Tecavüz, taciz oranı artsa da bunları başkaları yapıyormuş gibi havalara bakıyorsun. Milletin cebinden oluk oluk para yararsız yerlere gittiğini düşününce de “boş ver, oy atmasak da nolacak” diyorsun.

Oy atmadan olmaz, bir ömür tek hücreli canlı gibi yaşayıp sandığa gitmekle vatanı kim kurtaracak başka?

Vatanı oy atarken kurtaracaksınız. Bu vatan da oy atmayla kuruldu zaten. Yeni yurt ararken seçim yapıp bu topraklara gelmiştik zaten. Oysuz hiç bir işimiz olmadı asırlardır, şimdi mi olacak?

Hiç!

Doğruyu söylemekten hiç bir zaman vazgeçilmez. Biz bu düşünce doğrultusunda hırpalansak da her zaman ve her yerde doğruyu söyleyeceğiz. Bu, bu kadar basit.

Saçma sorular, komik ihtimaller, anlamsız görüşler zerre umurumuzda değil. Ne kadar bizi böyle aptal sorulara maruz bırakmaya çalışsanız da, biz de aynı oranda bu sorulara muhatap olmamaya çalışacağız.

Bu vatan pislikler yok edilerek kuruldu. Şu anda kirler ülkenin her yerini sarmışsa tek çözüm yolu bu pislikleri tekrar temizlemektir. Biz temizlikçi değiliz ama iyi yok ediyoruz.

İnanmayan tarihin en eski çağlarından günümüze satır satır okuyarak baksın, görsün.

Saçma sapan oy ve demokrasi sisteminin dışındayız. Seçimi boykot ediyor, sandığa gitmiyoruz. Türkçüler olarak tavrımızı bilen biliyor, bilmeyen yine bilmese de olur.

İki bin küsur yıllık yüce Türk devleti böyle çürümüşlüklerle yıkılacak değildir.

Ergenekon, Kür Şad İhtilali, Malazgirt, Pasinler ve en sonunda Kurtuluş savaşı.

Türk her zaman bitti dediğiniz nokta da tekrar parlayıp sizi yok etmeyi başarmıştır. Bu işi tekrar ettirmeye çalışırken korkunuz bundan kaynaklanıyor.

Evet, korkmakta sonuna kadar haklısınız! Korkunuz…

Ne dinlenmek, ne yorulmak. Biz bu kavramları tanımıyoruz. İstersek parça parça olsun vücudumuz hissetmiyoruz.

Çok değersiz bir varlık olan kişisel varlığımızı Türk milletine kurban diye adadık. Bunu da böylece bilin.

Bizim kaybedecek milletimizden başka bir şey yok, uğruna öleceğimiz başka kavram da yok.

Siyaset, oy, seçim, hile, particilik gibi şeyler bizi ilgilendirmiyor.

Dünya kadar gücünüz olsa da sonunuz yakın.

Tanrı Türk’ü korusun!

 

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.