Polis Özel Harekat Nedir ? Nasıl Olunur ?

Polis Özel Harekat mesleği öncelikle gönüllülük esasına dayalı olan bir meslektir .

Başta görevleri Terörle Mücadele olmakla birlikte rehine kurtarma , banka soygunu ve olağanüstü durumlarda operasyon yapan özel bir birliktir .

1982 yılında kurulan bu teşkilat Emniyet Genel Müdürlüğü ‘ nün en gözde birimlerindendir .

Kullandıkları silahlar ve taktikleri ile en etkin silahlı müdahaleyi gerçekleştirir ve hemen her şartta görev yapabilmektedirler .

Bu birlikte yer almak eğitim başlangıcı ile en çok zorlanacağınız yerdir . Gerek fiziki gerek zihinsel olarak eğitimleri en zorlu süreçlerde gerçekleşir .

Özel Harekat Polisleri , emniyet teşkilatı içinde farklı birimde çalışan polis memurları , PMYO öğrencileri ve devletin ihtiyacına göre EGM personeli dışından alım için açılan kadrolara başvurarak bu mesleğe girebilirler .

Halk arasında kısaca PÖH olarak da tanınan bu birim genel olarak ülkemizin Doğu kesimlerinde görev yapmaktadırlar . Görevlere 12-15 kişilik timler ile çıkarlar .

Özel Harekatçılar görevlerine başladıkları an 4000 – 4500 TL kadar maaş almaktadırlar . ( Doğuda görev yapan polis memurları ek ücret ve görev tazminatı almaktadırlar ) .

Her meslekte olduğu gibi bu kutlu mesleğinde bir ücret karşılığı vardır . Lakin şunu unutamamak gerekir ki bu mesleğin bedeli para değildir .

Bu mesleğin bedeli milleti , bayrağı ve vatanı için can alıp , can vermektir . 

Polis Özel Harekat birimi kurulduğundan bu yana Türkiye Cumhuriyeti içerisinde ki sahasına mensup her türlü operasyondan başarı ile çıkıp özel bir birlik olduğunu göstermiştir .

80 lerin ve 90 ların Özel Harekatçıları ‘ Hilal Bıyıklıkar ‘ diye anılır . 

ÖZEL HAREKATI SEVMEYEN VATAN HAİNİDİR . YAŞASIN DEVLET VAR OLSUN ÖZEL HAREKAT

Fatih Karakolcu

Fatih Karakolcu

Türkçü , Turancı .
TÜRK IRKI SAĞOLSUN .

İnstagram : @fatih_karakolcu
Fatih Karakolcu

Fatih Karakolcu Son Yazıları (Hepsi)

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.