miting

Miting Hakkında

6 Milyon katılımı olan 81 ilin meydanlarında hınca  hınca dolu olup büyük ilgi ile katılınan miting hakkında kayıtsız kalmak imkansızdır.

 

Milliyetçiliği ayaklar altına alıp son zamanlarda en iyi milliyetçi kesilen zihniyeti konuşmayacağız zira bu konu tartışmaya kapalıdır.

Megri megri den ölürüm Türkiye’ye geçişin izahı yoktur bu konuyu da ele almayacağız tartışmaya kapalıdır.

Mustafa Kemal Atatürk düşmanları, her fırsatta  yobazca ithamlarda bulunan kişiler şu sıralar en iyi Atatürkçü kesilmiş pozu yapıyorlar.Zira bu dönüşü de ele almayacağız.

En azılı terörist  başını idamdan kurtaran kişi yeni bir azılı teröristin ülkeye verilsin demesindeki samimiyetsizliği de ele almayacağız.İdam idam diye bağıranlar mevcut iken yine bir terörist başını idamdan kurtarabilir.Bu konu da bizce tartışmaya kapalıdır

Türk silahlı kuvvetlerinin biricik göz bebekleri olan askerlerini şehit eden gazi eden teröristlerin hasta ziyaretine giden kişinin Atatürk ilke ve inkilaplarına sahip çıkması çok saçmadır bu konuyu da ele almayacağız.

Siyasilerde  böyle bir sürü tezat görmek mümkün bunları bilinenlerini saydık bu kadarını yeterli görüyoruz.Bu konularla ilgilenmeyeceğiz çünkü hepsi bize göre tartışmaya kapalı konulardır.Neyin ne olduğu gün gibi ortadadır.

Sadece bu miting hakkında onca şeyin arasında 2 tane kısa noktaya değineceğim.

1. Necip fazılın şiirinin okunması

2.Nazım Hikmetin şiirinin okunması

Necip fazılın kim olduğunu bilmeyen kitle için kadın bacağı adlı şiiri okumasını tavsiye ederiz.Kendisinin ne mal olduğu ortaya çıkacaktır.İşte bir yerden sonra müslüman oldu diyenlere de sözde müslüman olduktan bir kaç yıl sonra kumarhanede yakalanmasını hatırlatalım.Yurt dışınca parası bitip ülkeye gelmiş burdada din üzerinden sermaye sağlamıştır.

Şu hususa da değinelim.

”Amerikan siyasetini tutmak biricik yol, Amerika’ dan nazlı bir sevgili muamelesi görmek biricik dikkatimiz olmalıdır.”
Necip Fazıl Kısakürek
Büyük Doğu Dergisi Sayı: 20/17.07.1959

Bu sözleri sarf edecek kadar alçak biridir.Ve sahibini belli etmiştir.

Nazım hikmetin kim olduğuna değinmeye lüzum görmüyorum.Olmayan kişiliği karakteri ve iptidai fikrinden bahsedeyim.Kendisi sovyet vatandaşıdır ve aşırı rusya milliyetçisidir.1933’te tutuklanmıştır.Mustafa kemale hakaret içerikli bir şiir yazmıştır.Rus bakanına sayın sergeyeviç yardım edin rus vatandaşı olacam diye seslendi.Stalin’e yoldaş stalin diye hitap etmiştir.Bu kadar tanımlamalarda bulunduğumuza göre lider taymanın bir şiiriyle bu özeti bitirelim.

Yedi tepeli şehirde,
Kiralık verdin gülünü,
Sana adam demek ayıp!
Kazıklamalı ölünü!

Birkez yoldan saptınmıydı,
Hikmet olur Hikmetova!
Anan da Nataşa mıydı?
Ananı s….sin Moskova!

Tayma

Bu mitingde sizlerce çok şey konuşulabilir ve tartışılabilir.Ama biz bu 2 şairin 1.sınıf çocuğunun bile anlayacağı şekilde ne mal olduğunu bahsettik.Karmaşık konular üzerinde hiç bir şey anlatılamadığı için artık bir şey anlatırken basit konuları tercih ediyoruz.

İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR

Türkçü-Turancı. Çeşitli mühendislik ve bilim alanlarında Türk uğruna savaşmayı hedeflemiş bir Genç Atsız.
İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR son yazıları (Hepsini Gör)

  1. Emir Timur

    Bizim bir şey beklediğimiz yok da kanım.Bunlara üstad diyenlerden hainliklerini görmeyip onları baştacı yapanlardan ne beklenir?
    Lider Taymanında dediği gibi
    “Dalkavuklar herkese kutlu sıfatlar takar”

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.