Fırat Kalkanı

Kimin Eli Kimin Cebinde ?

Son zamanlarda yaşanan bir takım hareketleri bir de biz kendi bakış açımız ile değerlendirelim dedik.Ve böyle bir başlık seçmeyi uygun gördük.

Terörün kaynağından bahsedelim önce.Terörün hiçbir fikri sahada bir kaynağı yoktur.Çünkü fikirleri soysuz olduğu için böyle bir imkan yoktur.Diyeceksiniz ki bunlar bu kadar terör örgütüne bu kadar terörist nereden buluyor ?.Çok basit en büyük kaynakları cehalet.Cehalet içinde olan kişilerin beyinlerini yıkayıp bir kaç askeri eğitim verip kullanıyorlar.

Peki bu kadar terörist Türkiyede mi yetişiyor ?. Türkiyede de yetiştiği söz konusu ancak bu sayı çok az denebilecek kadar az.Çoğunluğun kaynağını suriye çöplüğü sağlıyor.Oradaki araplardan yada kürtlerden daha potansiyel terörist yok.İlk olarak kansızlar ikinci olarak cehalet çoğunlukta. Türkiyede yetişten teröristler de sol franksiyonlardan yararlanıyor.

Türkiyede patlayan bombalar, artan terör eylemlerinin tek kaynağı suriyedeki çöplüktür.Bunun üzerine Gaziantepte karkamışa atılan havan bombaları,işte itin iti bizim yurdumuzda vurduğu bombalı saldırı, bunlar bardağı taşıran son damla olarak gösterilip düzensiz savaş unsurlarıyla suriyeye girmiş bulunduk.

Suriye harekatı doğrudur.Her zaman ordumuzun yanındayız.Yalnız burada tehlike arz eden nokta düzensiz savaş unsurlarıyla harekata katılmış olmamız.Bu düzensiz savaş unsurları  türkmenler ve araplardan oluşuyor.

Aklımıza getirmek istemiyoruz ama her hangi bir sıkıntıda zorlukta tarihin tekerrür edeceğini düşünüyorum.Nedir bu tekerrür.Ayrıca tarihten ibret alınsaydı hiç tekerrür eder miydi ?.

Neyse geçelim!.

Bu tekerrür arapların tekrar bize ihanet etmesidir.Eğer alınan bölgeler arap muhaliflere bırakılırsa onları tekrar düşmana teslim etmeleri işten bile değildir.Ancak kanında Türklük olan Türkmen kandaşlarım sonuna kadar yanımızda olacağını ve ihanete asla kalkışmayacağını bir kez daha göreceksiniz.Dileğimiz odur ki düzensiz savaş unsurlarıya girdiğimiz savaşta ihanete uğramamaktır.Artık tekrar bir ihanet söz konusu olursa hala kardeşlik hikayeleri okuyanların vay haline!.

Zaman geçtikçe devletimiz nasıl bir politika izleyecek hep beraber göreceğiz.

Ayrıca biz Tanrıkut Mete’den beri Türk ordusunun her zaman her daim yanında olduk.Darbe girişiminde itibarı sıfır olan ordumuzun yine arkasındayız diye birileri bizi bazı zümrelerdenmiş gibi göstermekten vazgeçsin!.

Biz hiçbir siyasi partiyi desteklemiyoruz.Ancak dediğim gibi Tanrıkut Mete’den beri ordumuzun her daim, her an yanındayız.

Operasyonu yöneten Korgeneral Zekai Aksakallı paşamıza çok güveniyoruz.Tanrım Türk askerinin yanında olsun.

İkinci olarak ele alınacak bir mesele Joe Biden olayıdır.Amerika Birleşik Devletleri başkan yardımcısı kısaca Amerikanın 2 numaralı ismini Türkiye Ankara Vali yardımcısı karşıladı. Burada ABD’ye bir mesaj verilmek istendi.Bakalım bizim yetkililerden ABD’ye gidildiğinde nasıl bir misilleme ile karışılık verilecek , yada verilecek mi ?.

Amerikanın PYD terör örgütüne destek verdiği gün gibi belli bir durumdur. Joe Biden yoldayken harekatı başlatıp işid ile daeşin yanında pyd’yi de vurmamız bana göre manidar bir harekettir.

Pyd’ye nasıl destek veriyor diyecek olacaksınız şöyle cevaplayayım. ABD ordusunu suriyeye sokup askerinin kollarına pyd filamaları taktırdı.Mesaj açıktır umarım.

Düşüncem şudur;

Abd’de bulunan terörist ele başı ülkeye teslim edilene kadar Amerikanın hassas noktalarının üzerine basılacak gibi.Çünkü bir harekat gerekiyor ise bu suriye harekatı çok zaman önce gerekmiştir.Önceden verdiğimiz kanların hesabını kim verecek ?.

Abd terör örgütünün ele başını veresiye kadar Türkiye Abd’den uzaklaşacak bunun aksine böyle hassas noktalarına dokunacak.Ancak burada kafayı karıştıran bir takım resmi açıklamalar oldu.Türkiye operasyonu ABD ile planlamıştır Abd yardım gönderecekti ama yetişmedi dendi.Başlıkta da belirttiğim gibi kimin eli kimin cebinde gerçekten anlamak zor.Abd ile planladığın operasyonda ABD’nin desteklediği örgütü de vuruyorsun, çok ilginç.Asıl ilginç olan amerikanın vurmamıza izin vermesidir.

Rusyanın da suriye üzerinde yaptıkları herkesçe bilinmekte. Suriyede Rusyanın rolü ayrıca , Suriyenin yani Esed rejiminin dışişleri bakanın sınır egemenliğimizi ihlal etti demesi.Başbakan ile Biden’in yaptığı ortak açıklamada çok yakın dostluk içeren mesajlar.Kısacası kimin eli kimin cebinde şu durumda görmek mümkün değil.

Abd’deki terör örgütünün elebaşısı ülkeye teslim oluncaya kadar belli bir doğrultuda politika izleyeceğimizi düşünüyorum.Bu politika belli.Abd elebaşını veresiye kadar Meşru haklarımızı kullanarak ABD’nin hassas noktalarıyla oynamak.

Buradaki mesele bu meşru hakları çok daha önce kullanılması gerektiği.Sırf bir terör örgütünün başı ülkeye teslim edilmiyor diye böyle bir politika izlemek terörden ölen önceki zamandaki kandaşlarımızın kanına hakaret demektir.Kaldı ki ülkeye teslim edileceği zaman diğer terörist ele başısı gibi beslenip beslenilmeyeceği garanti değildir.

Terörün kaynağını konuştuk, Biden mevzusunda dilimiz döndüğünce bir şeyler anlattık, yapılan hatalardan bahsettik.

Bir an önce bu terörün bitirilmesi gerekir.Doğrudur bu çöplüğün kuruması kolay değildir.Çünkü bu çöplüğe çöp döken ülke çok oldukça buradaki çöpü yok etmek zor olur.O yüzden sınır ötesi harekatta kürt koridorunun kurulması engellenip bölgeyi arap muhaliflerin kontrolüne değil de Türkmenlere teslim edip çıkmaktır.Oradan buraya terör sıçramasın bombalar patlamasın isteniyorsa oradaki sınır kapılarının hepsi kapatılmalıdır. İçerideki tüm teröristler temizleninceye kadar o kapılar kapalı kalmalıdır.Sonra pkk’nın kaynağı olan kandile ne pahasına olursa olsun artık bitirilmelidir.Bu bitirilme hamlesi eğer yapılırsa yapılmadan önce mutlaka imralıdaki bebek katili asılmalıdır.

Tabi burada tek önemli nokta var .Kim ne kadar terörün bitmesini istiyor, kim dediklerinde ne kadar samimi ?.

Önümüzdeki günlerde yapılan hamlelere göre yine değerlendirmeler yaparız.Ancak şimdilik bu kadar.

Bitirmeden şu konuyu bugün Kılıçdaroğlu’nu korumak pahasına şehit olan askerimizle birleştireyim.

Tüm siyasilerin canını kanını varlığını toplasan o askerin canından kanından varlığından fazla etmez.Terör örgütü ziyaretine giden bir siyasiye böyle şerefli bir Türk askerinin kurban edilmesi çok acı bir durumdur.

Şehit olan askerimizin yakınlarına başsağlığı diliyor ve kinlerini paylaşıyoruz.Şehidimizin Tini Şad olsun.

Fırat Kalkanı operasyonunda ordumuzun her daim arkasında olarak silahlarına kuvvet dileriz.En az kayıp ile meselenin çözülmesi dileğiyle.

Ve en ufak bir savaş durumunda en ön saflarda olacağımızı bildirmekten gurur duyarız.

Şavaş Türk’ün düğünüdür.

Mercidabık Zaferinin 500. Yıldönümünde Suriyeye girmemize ithafen şu şiirle yazımı bitireyim.

“Yarın Yavuz dirilip bize buyruk verince
Kızgın kum çöllerini yeni baştan aşarız.
Kanlarımız sebildir; akıtarak hepsini
Belirsiz mezarlarda anılmadan yaşarız…”

Hüseyin Nihal Atsız

 

İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR

Türkçü-Turancı. Çeşitli mühendislik ve bilim alanlarında Türk uğruna savaşmayı hedeflemiş bir Genç Atsız.
İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR son yazıları (Hepsini Gör)

  1. Karakeçili

    eline sağlık kanım . En önemli noktalardan birine değinmişsin. Bende senin gibi bölge temizlendikten sonra araplara değil Türkmenlere verilmesi taraftarıyım. Suriyeyi her ne kadar kendimiz için temizlemiş olsak ta , Askerimiz yiğitçe çatışırken suriyeli’lerin ülkemizde rahatça dolaşması sinirime dokunuyor. Ha bu arada atlamamak gereken bir diğer nokta , Nedret Küçük adlı kandaşımızın , büyüğümüzün duvara yazdığı yazıyı değiştirip rabia işareti ekleyenlen sahtekarlardır. Onlara diyecek laf bulamıyorum.

  2. Emir Timur

    Bölge temizlenirse kesinlikle ülkeden gitmeleri gerekir.Kesin bir konudur.Yıllardır Türklerin olan bu vatan hep etnik unsurlara peşkeş çekildi artık yeter diyorum bende.Nedret Küçük ağabey hakkında da bu siyasal İslamcılar her konuda İslamı alet etmekten çekinmiyorlar.Tanrı tez vakitte böyle iblisleri kurutması dileğiyle.Var ol kanım.

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.