milliyetci

KASABA MİLLİYETÇİLERİNE KARŞI GERÇEK TÜRK MİLLİYETÇİLERİ

Sevgili dostlar,yine yeni bir yazı ile karşınızdayım.

Ülkemizde milliyetçiliğin gelişimi ve neler yaşadığı hakkında yani milliyetçilik tarihi üzerine bir yazı beklemeyin. Bunu şimdiden söyleyim. Sadece burada vermek istediğim;biz gerçek milliyetçiler ile kasaba kafalı milliyetçi olduklarını iddia edenler ve gerçek milliyetçilerden bahsedeceğiz bu yazımızda.Lütfen bu kasaba milliyetçisi lafımı gerçek manasında anlayınız. Bu kasaba veya kırsal diye tabir edeceğimiz yerleşim birimlerinde hayatını sürdürüp de gerçek milliyetçi olanlara değil lafım, zaten yazıyı okuyunca anlayacaksınız kime laf ettiğimi.

Öncelikle milli günlerde(bayramlar) kasaba kafalı dostlarımız ne yapar?

Sosyal medya hesaplarından şanlı zaferler hakkında birkaç paylaşım yapıp, vicdanlarını rahatlatırlar.29 Ekim’i ufak paylaşımlara anar ve böylece milliyetçi olduklarını dosta düşmana duyurmuş olurlar. Artık bütün çevresi onun gerçek bir milliyetçi olduğuna kanaat getirecektir,bizim bu kasaba kafalı dostumuz buna inandırmıştır kendini.

Gerçek milliyetçiler ne mi yapıyor?

Elinden geldiğince bu günün önemini çevresine, hatta ve hatta en cahiline karşı bile anlatıyor. Onların anlaması için elinden gelen çabayı gösteriyor. Böylesine önemli günleri takip etmeye çalışıyor,hatta ve hatta etkinliklerde bizzat görev alıyor. İnsanlara Türklük bilincini  kuru sıkı bir şekilde anlatmaktansa, herkesin genel kanıyla kabul edeceği şekilde yansıtıyor.

Kasaba kafalılar milli değerlere nasıl sahip çıkıyor?

Kasaba kafalı bu milliyetçi olduklarını iddia eden dostlarımız(!) ise milli değerlere sadece uzaktan saygı gösteriyor.Sosyal medya hesaplarında paylaşıyor.Beğeniler gelsin ”vatanını en çok seven paylaşsın artı yorum yapsın” demekten kaçınmazlar.Böylece bayrağın önemini anlayan bu arkadaşlar artık çok mutludurlar.

Gerçek milliyetçiler milli değerlere nasıl sahip çıkıyor?

Milli değerler hakkında konferans, panel gibi etkinliklere katılmaktan kaçınmıyor, gerekirse kendileri bu konularda uzman oldukları alanlarda söyleşilere imza atıyorlar.Dillerinden geldiğince milli değerlerin önemi hakkında bir şeyler söylemeye çalışıyorlar, kalemlerinden geldiğince bir şeyler karalamaya çalışıyorlar.

Kasaba kafalılar kitaba ve sanata nasıl bakıyor?

Arada kitaplara baktıkları söylenebilir, genelde sanatla pek ilgilenmiyorlar.Kitaplar için güzel söz söyleyenleri çok nadir olsa bulunsa dahi, kitap okuduklarına pek şahitlik eden yok.

Gerçek milliyetçiler kitaba ve sanata nasıl bakıyor?

Gerçek milliyetçiler kendi tarihine, kendi diline, kültürüne, coğrafyasına, edebiyatına hizmet etmiş muhteremleri anlıyorlar ve onların eserlerini okunmaktan kaçınmayıp; sular seller gibi bu dev şahsiyetler hakkında muazzam bilgilerle donatıyorlar kendilerini.

Sevgili okurlar bu liste uzar da gider.İyisi mi siz milliyetçi dostunuzu iyi seçin, gerçek anlamda davasını ne kadar iyi biliyor, ona bakın.Ve elinizden geldiğince insanlara nasıl şahsiyetlerin torunları olduğunuzu,nasıl karakterlere sahip olduğunuzu anlatın.İnsanları böylece kendi milli ülkünüze ve hedeflerinize ortak çekin.

Görüşmek üzere hoşçakalın…

NECDET CURA

25.03.2017

 

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.