Gelisen-Teknolojimiz-Ve-Engeller

Gelişen Teknolojimiz ve Engeller

Her şeye, her kişiye rağmen teknolojimiz gelişmekte.Bunun ispatı ancak yeni projeler ortaya çıktığında olur.Ancak Türk Milleti artık o hiç olmayan üretim oranını yavaş da olsa arttırmaktadır.Türk Milleti kendisi için dönüm noktası olacak bir yere doğru gitmektedir.Bu dönüm noktasına erişildiğinde Türk Milleti teknolojide büyük bir fark oluşturacaktır.Bizim milletimizin zor zamanlar da en iyisini yapan bir karakter yapısına sahiptir.Bunu o dönüm noktası dediğimiz yerde göreceğimizi umuyorum.Çünkü teknoloji artık dünyanın kalbi demektir.Yapacağın ya da bulabileceğin bir buluş ile dünyayı kontrol altına alabilmen demektir.

Evet teknolojiye önem vereceğiz.Üretim oranımız düşük olduğu için arttıracağız.Yeni gelişmelere milletçe  tarafsız kalmayarak sektörün nabzını tutacağız.Sonrasında ise dolar gibi bir sorunumuz kalmayacak.Kendi cihazlarını üreten bir ülkeye istediğin kadar mali operasyon yap, ekonomik olarak çökertemezsin.

Kendi cihazlarını üreten, yeni gelişmeleri yakından takip eden bir ülkenin eğitim sistemi de kötü olmaz.Teknoloji ilerler ise diğerleri de zoraki ilerlemek zorundadır.Eğitim sistemi akılcı mantıklı sistemli ve düzgün bir şekilde düzenlenmek zorunda kalacaktır.

Çünkü artık yapılan eskisi kadar basit işler değil, dünya devlerine rest çeken işlerdir.

Bir ülkenin eğitim durumu düzelir akılcı bir hali alırsa, ekonomik olarak da kendi cihazlarını ve icatlarını ürettiği için de ekonomik refah düzeyi yüksek olursa bu ülkede ne sorun kalır ?

Sosyal Sorunlar mı?

Eğitim sisteminin ve Ekonomi sisteminin belirli düzeyde refaha ulaştığı yerde hiç bir şekilde bir sorun kalmaz.Sadece adalet sistemin de gerçek adalete uygun değişmeler yapmak gerekir.Çünkü toplum refah içinde olduğu için toplum içinden çıkacak ruh hastaları sindirilmelidir.

Refah düzeyi yüksek olan bir toplum daha ileriye gitmekten başka bir şeyi düşünemez.Şu anki ruh halimiz sorunları konuşmaktan bir adım öteye adım atamadığımız bir ruh halidir.Ama eğitimde büyük sorunlar giderse, ürettiğimiz için ekonomimiz iyi olursa artık her kişi gelişmenin peşine düşer.

Kaç milyonluk toplum içerisinde 3-5 kişinin gelişmeye katkı sağlaması var birde 3-5 bin kişinin katkı sağlaması var.

Türk birliğinden geçen değişmez bir maddedir.Kendi ülkemizdeki milletimizin  refahını sağlarsak zaten zorunlu gündem maddeleri olarak önümüze Türk birliği gelecektir.

Ama bu refah noktasına gelmek parayı çöp projelere yatırmakla olmaz.

Size bir örnek vermek istiyorum.Yerli arama motoru yapılıyor diye belirli çevrelerde propagandası yapıldı.

Bu yerli arama motoruna ayrılan maliyet 10 milyon TL’dir. Süresi de 10 yıldır.Bunu okuyunca sanki üst düzey yapay zekalar ile çalışan bir arama motoru bekliyoruz.

Gördüğümüz sonuç ise Google alt yapısına bağlı 15 dolarlık yazılımı kullanan bir tarayıcı.

Bu tarayıcı ne kadar başarılı olabilir, karar sizindir.

Yerli işletim sistemi pardus’te ilk çıktığında bir fiyaskoydu.Sonradan kaldırdılar şimdi ise güya yenileme çalışması yapıyorlar.

Evet üretmek sadece makine,cihaz ve icat üretmekle olmaz.Yerli yazılımlarda üretmek lazımdır.Ama bunlara büyük paralar (10 yılda 10 milyon TL) harcayıp 15 dolarlık yazılım kullanmak bu millete en büyük ihanettir.

Milli piyade Tüfeği de buna dahildir.Farklı olarak medyada çok başarılı ve üst düzey  bir tüfek olarak yansıtılmasıdır.

Böyle projelere hatta örnek vereyim NATO testini 6 kat geçen tabanca projesi hala bekleme aşamasındadır.

Oysaki o tabanca NATO yeterliliğini 6 kat geçebilmiş bir yeterliliktedir.Üretilip asker ve polisimiz de kullanılması için ne bekleniyor acaba ?

İhale de yolsuzluk yapacak biri mi?

Her şeye rağmen bunları aşmamız lazım.Teknolojimiz gelişiyor lafı aslında şundan kaynaklı söylenmektedir.Bulduğumuz ve icat ettiğimiz yeni buluşlar sayesindedir.

Evet yeni şeyler buluyor,yeni şeylerin üretim tasarımını yapıyor ve yerli bir çok iş yapıyoruz.Bu nokta önceye bakıldığında mükemmel gelişmiş durumda.Ama ya sonrası ?

Bundan sonraki adım sonrasını yenmektir.İhale sürecinde olan projeyi satma aşamasını aşmaktır.Bizim zaman kaybedicek, yolsuzluklara dahil edilecek hiç bir projemiz yoktur.

Peki kısaca bu ölüm kıskacından nasıl kurtulunur bahsedeyim.Bu yeni bir şeyler bulma olayı eskiye rağmen çok olmasına rağmen yeniye rağmen çok azdır.

Yeniye rağmen bunlar çoğaltılırsa ihale sürecinde satılma oranı azalır.Yani burada etken bunun artmasına bağlıdır.

Bizim yapmamız gereken Milli Piyade Tüfeği ile üretim kapasitemizi arttıran kuruluşlara destek vermektir.Çünkü bu zamana kadar olmayan üretimi onlar bazı şeylere rağmen gerçekleştirdiler.Evet bu çok uzun  bir konudur.Yeri geldi maalesef bu konuda da çok şehit verdik.

Artık Türkiyenin kaybedecek hiç bir değeri yoktur.Çalınacak hiç bir projesi yoktur.Türk Milletinin yapması gereken yegâne şey şudur:

Ya bulduğu projesini gerçekleştirmek, ya da kimseye vermemek adına ölmek.

Türkiyenin Kurtuluş paralosı budur ve yükselişi her zamanki gibi bireylerin fedakarlıkları nispetinde olacaktır.

Merak etmeyiniz ve yeni nesli kötülemeyiniz.Yeni nesil programcılığa meraklı elektrik- elektronik ve benzeri mühendisliklere meraklı bir şekilde yetişmektedir.

Yapmanız gereken onları kişisel menfaatleri için değil de millet menfaati için çalışmasını sağlamaktır.

Türk ırkının gazabı er ya da geç bize zarar verenlerin tepesine inecektir.Belki 10 milyon kişiyi belki 2 katını kaybedeceğiz.Ama Türk ırkı yükselecek ve intikamını alacaksa o kadar sayı hemen canını vermeye hazırdır.

 

Türkçülük, yükselmek için değil, yükseltmek içindir. Topluluklar, fedakar fertlerinin çokluğu nispetinde yükselir.(H.Nihal ATSIZ).

Her yerde Türkçü olarak bilimi tekniği ilerletelim.

Piç batı kimin ile uğraştığını görecektir!

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.