Fırat Çakıroğlu

Fırat Çakıroğlu ve Bilim Üzerine Fikirler

Bugün Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU ağabeyimizin şehadetinin 2. yıl dönümü.Ben size tüm samimiyetim ile söylüyorum ki,intikam hissimiz ilk günkü kadar taze!.

Fırat ağabeyin intikamı alınamadı ama misillemesi çok büyük oldu.Ben o günden itibaren sayısız roket,bomba vsnin üstünde şehidimizin ismini gördüm.Bu bombalar,roketler düşmanın üstünde patladı.İntikamı alınamadı belki evet ama herkes onu güzel şekilde andı.

İntikamı alınacak arkadaşlar hepinizin içi rahat olsun.İntikam gecikir ama asla şaşmaz.

Sizlerden ufak bir ricam var.

Açılım sürecini yapanı,üniversitelere terörist dolduranı,Fırat Ağabey şehit düştüğünde 46 dakika ambulans yollamayanı,yere düştüğünde araba kan olur diye yakındaki hastaneye götürmeyen polis ekiplerini,o zamanki rektörünü ve bunların sorumlularını unutmayın.

Hangi zamanda ne yaparsanız yapın, istediğiniz inanca tapın ama asla buna sebep olanları unutmayın.Millete hiç bir şekilde yararlı olamıyorsanız, bunun sorumlularını çocuklarınıza öğretseniz dahi yeter.

Bunlar ufak şeyler gelen arkadaşımızın olduğunu düşünmüyorum.Ama eğer varsa böyle bir olayı yaşadığında tekrar sormak gerekir.Başkasına olurken tepki vermeyip kendisine olduğunda kin ve intikam besleyen insan kesinlikle hiç bir şey başaramaz.

Fırat ağabeyi anacağız,anmaya devam edeceğiz ve intikamı için çalışacağız.

Unutmayın ki yaşadığımız vatanı vatan yapan şehitlerimiz ve uğruna döktüğümüz kanlardır.Böylece toprak bir değer kazanır.Böyle bir değer üzerinde yaşıyorken şehidin anısına saygısızlık bir Türk’e yaraşmaz.

Biz dilimiz döndüğünde yazarak çizerek bir şekilde hep anlatacağız.Susmamız için bizim de ancak ölmemiz gerekecektir.

Ama bütün dünya şahit olmuştur ki artık büyük dava adamlarını ölüm dahi durduramıyor.Fırat Ağabey’in şehadetinden sonra olan 2 yıl boyunca süreyi hepimiz illaki gördük. O zaman Tarih şu notu düşecektir.

“Büyük dava adamlarını ölüm bile durduramayacaktır”.

Fırat ağabeyimizi anarken yerimizde saymamak için biraz da bilimden bahsetmek istedim.

Şüphesiz ki bize bilim ve teknik yolunda çalışmaya iten, ve onu bize bırakan son başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleridir.

Bilimin çağımız ve gelecek çağlar  için değişmez bir kaide olduğu artık apaçıktır.Bu yüzdendir ki artık çalışma alanlarımız belirlenmiş fazla geç kalmadan çalışmalıyız.

Ülkemiz içinde mutlaka hepiniz bu bilimin gelişmesine engel bir çok olaya tanık olmuşsunuzdur.Bunlardan bir tanesi de gündemlerden düşmeyen TÜBİTAK’ın kabul ettiği ve red ettiği projeler.Gündemlerimiz bunlarla meşgul olabildiği için burada bahsetmeyeceğim.

Fırat Abi ile bilimi nasıl bağladın diyeceksiniz.Kısaca bağlayıp yazımı bitireceğim, az kaldı okuyun lütfen.

Bize inançlı dava adamları lazım olduğu kadar,bir o kadar inançlı bilim ile uğraşan insanlar,tarihi gerçekleriyle anlatıp keyfiyeti katmayan değerli kişiler lazımdır.

İnançlı dava adamlarını ölüm durduramadığı gibi bilim ile ilgilenen insanları da durduramayacaktır.

Yıllardır yaratılan algı ortamından kaynaklı olarak yararlı bir iş yaparsan ASELSAN mühendisleri gibi şehit edilirsin algısını yıkın.

Korkunun kime faydası var?.Korku iyidir, korku hayatta tutar.Ama sırf ölümden korkulduğu ve hayatını yaşamadığı için bu işe el atmamak büyük yanlışlıktır.

Ölmekten korkmayın,ölüm güzeldir.Fırat ağabey ve diğer şehitlerimiz olayın da da gördüğümüz üzere davaya inanlar davasına daha sıkı sarılır.Yeni yetişen insanlar daha büyük bir hırs ile yetişir.

Ve sizler sadece ölmek ile kalmazsınız.

Gerekirse ölmek için yeni şeyler bulun,ama asla bulmaktan çekinmeyin.

Yazı vesilesiyle şehadetinin 2. yıl dönümü dolan Fırat ağabeyimizi,sadece algı yaratmakta kullanılan,hiç örnek gösterilmeyen ASELSAN’ın abide şehitlerini ve vatan için yitip gitmiş yüz binlerce canı analım.

İnanın onları anmak sizi hayata tutar ve azminizi arttırır…

Bir gün arzu ettiğimiz adsız  şehitler makamına kavuşmak dileğiyle.

Saygılarımla.

 

 

İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR

Türkçü-Turancı. Çeşitli mühendislik ve bilim alanlarında Türk uğruna savaşmayı hedeflemiş bir Genç Atsız.
İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR son yazıları (Hepsini Gör)

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.