Eğitim

Eğitim Sisteminin Gelemediği Nokta

Geçtiğimiz pazar günü bilindiği üzre Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı yapıldı.Her sene olduğu gibi sınav sadece sınavlığıyla değil çeşitli olaylarla gündeme geldi.

İnsanların başarılarını doğru ölçmediğine inandığımız bu sistemde artık bu inanç en hafifi kalmaya başladı.

Bu vatan için hiç bir şey yapmamış kimseler elini kolunu sallayarak istediği üniversiteye gidiyor ve devletten destek alıyor.Ama tüm soyu bu toprağa kan dökmüş bu vatanın gerçek sahibi Türk genci ise uzun emeklerine rağmen 1 dakika geç geldiği için sınava alınmıyor.

Merak etmeyiniz Tarih en adil hakimdir.Bu konuda da hükmünü çoktan vermiştir.

Biz o hükmün verileceğini verildiğini biliyoruz,ancak bu olay kanımıza dokunuyor..

Türk yurdunda Türklerin bedel ödeyerek sahip olduğu bu yurtta Türk’ü hor görmek sağlam ruh halinde olan bir Türk’ü delirtmek için yeterlidir.

Bizler elbetteki bunların hesabını soracağız.Ancak durum şuan katlanılmaz haldedir.Türk gencine düşen daha  hızlı ve daha özverili çalışmaktır.Her tarafı Türklüğe düşman bu çağda Türk genci kurtuluşu Türklüğe sarılmakla bulmalıdır.

Bir diğer skandal YGS sorularının çalındığıdır.Duyduğum okuduğum haberlere göre malum sınavın cevaplarıyla yakalanan bir kişi olmuş.

Yıllardır sınavın üzerinden yapılmayan hile kalmadı.Soruların akraba kadrolara verilmesi,cemaatlere dağıtılması gibi gerçekler ile yüz yüze kaldık.Hepte bunların bittiğine inandığımızda ise bu olaylar tekrar ediyor.

Dik durmayıp bu rezil akıntıya kapılacaklara bir sözüm yok.Ancak dik duranların da kaybetmeyeceği de ortadır.Tarih bunların örnekleri ile doludur.Dik durmaktan sıkılmayın ve asla taviz vermeyin!
Yine sınavdan çok başka şeylerin olmasıyla bu sınavı da bitirdik. Bitirmemizle beraber yeni acılar da içimize oturdu.Gördüğümüz ihanet yüreklerimizdeki ateşi alevledi.

Görülen o dur ki Üniversiteler bile Türk gençleri için yeterli değildir.O zaman bizi son nefesi vereceğimiz ana kadar çalışma fiili bekliyor.Çalıştıkça daha çok çalışacağız.

Bu ilk başta tabii ki kişinin kendi işine yarar.Ancak millet ve vatan uğruna çalışmayı göze almış bir kişi daima çok çalışmak zorundadır.Ve asla azla da yetinmemelidir.

Eğitimlerin yetmediği, çok eksik kaldığı şu eğitim sisteminde umarım vatana millete yararlı kişiler çıkar.

Kanımca da böyle bir şey olması için bu eğitim sisteminden bir şey umut etmemek icap ediyor.Tabi bu benim kişisel fikrim.

Giren arkadaşlar umarım her şey hedeflediğiniz şekil de olur.

Tanrı Türkü Korusun!

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.