ataturk_cin_seddi

Atatürk ve Türkçülük

Başbuğumuz, Ulu Önderimiz olmadan, Mustafa Kemal Atatürk’süz tam 79 yıl geçti bu topraklarda. 79 yıl içerisinde, bize onun anısını unutturmaya çalışanlara karşı, sevgi saygımız bilenerek dahada keskinleşti.

Bu yazıda Atatürk’ün Türk Dünyasına olan katkılarını ya da kahramanlıklarını anlatmaya ne kelimeler yeter ne de cümleler. O, kendisini tarihe altın harflerle zaten kazımış durumda. Bu yazının da amacı, ona övgüler yağdırmak, yere göğe sığdıramamak değil, onu anmak ve yokluğunun hüznünü paylaşmaktır.

Hangi görüşten olduğu fark etmeksizin, Atatürk sevgisi Türklükten gelir. Zira hayatını Türk Milletine adamış bir şahsiyeti sevip saymamak kansızlıktır. Dolayısıyla “ifade özgürlüğü” altında Atatürk düşmanlığı yapanlara hoşgörü göstermek , Türk düşmanlığına hoşgörü göstermekle aynı şeydir.

Atatürk düşmanları kadar, kemalist olan, hatta yılda sadece 10 Kasımda Atatürk sevdalısı kesilen “Tatlı Su Atatürkçüsü” dediğimiz kişilerde mevcuttur. Tam bu noktada Atatürk ve Türkçülük ilişkisine değinmek istiyorum.

Bizim davamız ne kadar zorlu olsa da, bir o kadar anlaşılır açıklıktadır. Davamız, milletimizin menfaatlerini gözetmekten ileri gelir. Dolayısıyla işimiz “Atatürkçülük, Timurculuk, Atsızcılık vs.” kısacası adamcılık değil, milliyetçiliktir.

Hayatını bir kişiye adayıp onu yüceltmeye çalışmak, ya da onu karalamaya çalışmak gereksizdir. Yaptığımız şey, davamıza ışık tutan büyüklerimizden ilham alarak yolumuza devam etmektir. Yani amacımız Atatürk’ü yüceltmek değil, Atatürk’ün yaptığını yaparak, milletimizin çıkarlarını ön planda tutmaktır.
İşte, Atatürk’e ve diğer Türk büyüklerine olan sevgi saygımızın kaynağı bu minnet duygusundan ve onların yol gösterici olmalarından ileri gelmektedir.

“Arkasında olmasaydı şanlı bir mazi, bu milletten çıkar mıydı bir büyük Gazi?” dizesiyle, sözü İbrahim kardeşime veriyorum. Başbuğumuzun ruhu şad olsun.

-Karakeçili

Her 10 Kasımda değil,her gün andığımız,aklımıza geldikçe ruhuna ağıt yaktığımız Yüce Başbuğumuzun ruhu şad olsun.Tanrının bize büyük hediyelerinden biri olan sevgi,saygı ve minnetle bağlı olduğumuz yüce komutanımız 79 yıl önce aramızdan bedenen ayrılmış bulunmaktadır.

Atatürk gözlerini yumana kadar son vakite kadar Turancı idi.Son zamanlarında gözü Hatay meselesinden başka bir şeyi görmedi.Hatay meselesi ile uğraşıp dünyaya veda etti.Hatayın vatana ilhakını bile göremedi.Son vakte kadar Türk Birliği için çalışmış gözünde Turan hayali ile Hatay için çalışmıştır.

Arık bundan sonra mesele bizim için başkadır.Atatürkün yaptıklarına ve çalışmalarına sadık Türkçüler olarak bundan sonrasi bizim için ‘şeref ve onur’ meselesidir.

Artık aldığımız her nefes farklı ve bizi keskinleştirmektedir.Onur ve Şerefimiz uğruna başbuğun izinde gösterdiği hedefte ölesiye kadar çalışacağımıza,bu uğurda yorulmak ve pes etmek bilmeyeceğimize tekrar and içiyoruz.

Mesele artık ölüm-kalım meselesi değil,şeref ve haysiyet meselesi olmuştur.Mustafa Kemal’i alan dünya bize bir Turan borçludur.
Bu yolda yürürken mutlaka uğramayı unutmayacağımız Atatürk düşmanları da bizi beklesinler.Kendilerini mutlak şekilde yok edeceğimizi bilsin,bilemiyorlarsa tarihten ibret alsınlar.İnanın hiç birine kolay ölüm olmayacak.

Kendinden emin,yaptığını bilen,hedefleri ve hedef aldığı kişilerin sağlam olduğu dava adamından güçlü hiç bir ordu yoktur.Aramızdan birinin kini sizin alayınızı yok etmeye yeter.

Biz Atatürk’ü ölümüyle değil,hayata gelmesi gibi güzel bir olayla da anıyoruz.Anısı mücadelemize rehberdir.Onu anmaya ve anlatmaya devam edecek,ondan rahatsız olanları da ezeceğiz.

Fakat bundan sonrası şeref meselesidir.Ya şerefimizi kaybederiz,ya da uğruna elimizden geldiğince savaşırız.

Büyük dava adamı, şerefli asker, müthiş zeki bir komutan, Kür Şad cesaretli bir kurmay , Milletini ölümüne seven bir gazi ve Türklük uğruna çekilmiş onlarca çile…

Türklüğe adanmış bir ömür..

Ruhun şad olsun Türk Ordularının son Başkomutanı!
Ruhun Şad olsun.
-Türkmen

Karakeçili

Karakeçili

Kendini bilim ve teknolojide geliştirmiş, Tarihe ve araştırmaya önem veren, varlığını Türk Irkına armağan eden bir şahıs.
Karakeçili

Karakeçili son yazıları (Hepsini Gör)

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.