Atatürk

Atatürk Milliyetçiliği

Başlığın normal bilince sahip bir insan için anormal olduğunun farkındayım. Ancak ordu içinde, yüksek rütbeli subaylardan halkın her kesimine ve devlet yetkililerine kadar olan kitle içerisinde yer edindiğini gördükçe şaşkınlığımı gizleyemiyorum.

Kullanan kitle çok ve üst düzey olunca biz gençler el-mahkum bu kavramlara el atmak durumunda kalıyoruz.

Bir defa ırkı/ulusu ya da milleti her ferdin önünde tutan Ulu Önder Atatürk’ün Milliyetçiliği diye bir kavram uydurmak hangi mantığa sığar, onu aklımıza inandıramıyoruz.Bu yüzden de kendimizi açıklamaktan alıkoyamıyoruz.

Atatürk Milliyetçiliği kavramı Atatürk’ün yaptığı milliyetçilik anlamına gelmektedir. Atatürk’ün Türkçü olduğunu tüm cihan bilmekte ama onun yolunda gittiğini söyleyenler ise Türkçü dememek için bin takla atıp Atatürk Milliyetçiliği kavramını öne sürmektedir.

Türkçü kavramından ne tür gocuntu duyduklarını ve bundan dolayı Atatürk Milliyetçiliği kavramına sığındıklarını anlamak güç. Fikirler aleminde kişiliğin milliyetçiliği ya da kişilik milliyetçiliği kadar dar ve yobaz görüşler yoktur. Bizzat bu Ulu Önder tarafından tasvip edilmemiştir. Kendisi tarihte hayran kaldığı Fatih ve Timurdan dolayı Fatihçilik ve Timurculuk yapmamış, asırların ve yılların değiştirmediği tek yüce kavramın Türk ırkı olduğunu bilmiş, bu yüzden de Türkçülük davasını gütmüştür.

Atatürk Milliyetçiliği, Atatürkçülük ve Kemalizm sağ olsaydı, Ulu Önder Atatürk en başta kendisi engel olurdu. Ömrünün yettiği döneminde Kemalizmi uyduran dalkavuğu ülkeden kovması ve vefatına kadar topraklarımıza almaması bunun en güzel örneğidir.

Atatürk üzerinden sahte davalar güdenler, Atatürk’ün davasına ve fikir babalarına gölge düşürmeye çalışanlar iyice düşünmelidir. Atatürk bize son devletimizi armağan eden Ulu Önderimizdir. Varlığını teşkil ettiğimiz Türk soyunun son başbuğudur. Kendisi de bizlerden daha fazla farkında olarak yüzyıllardır varlığını süre geldiğimiz soyumuzun davasını gütmüştür. Kendi üzerinden üretilen kısır fikirleri de en sert cezayı kendisi vermiştir.

Yüksek rütbeli askerler, ordu içindeki er ve personeller ve devlet dairelerinde görevli kişiler ve bu kavramların arkasına sığınan kitle aklını başına almalıdır.

Bütün dünyayı dize getirmiş adamı sadece laiklikle anmak soytarılıktan başka bir şey değildir.

Atatürk’ün güttüğü davaya Atatürk Milliyetçiliği diyerek gölge düşürmek cahillikten başka bir şey değildir.

Atatürk Devrim ve İlkeleri diye ağzını yaya yaya konuşup hiç birini bilmeyip ve uygulamaya çalışmamak şarlatanlıktır.

Atatürk’ün ince ve nazik ruhunu böyle cahillik ve şarlatanlıklarla sıkmayın. Her taraftan bilgi aktığı bir çağda cahil kalmak tercihtir.

Mustafa Kemalin askeriyim diyen kişi komutanını bilir. Neyden hoşlanır?, neye çok kızar?, emirleri nedir? bunları çok iyi bilir ve bunları uygulamayı hayatının önüne koyar.

Onun vefatından sonra ruhunu incitecek şarlatanlık ve cahilliğe başvurmaz.

Atatürk varlık aleminin en kutlu soyundan dünyaya gelmiş bir buz gibi Türktür. Varlığı sebebiyle ömrü boyunca milliyetçi olmuş. Fikrimin babası dediği Ziya Gökalp’in fikirlerinin ışığında ömrünü Türkçülüğe adamıştır.

Her fırsatta Atatürk’ün Söylev’inden dem vuranlar Atatürk’ün hayatını, söylediği sözleri ve fikrini iyice incelemelilerdir. Lütfen anlamaya zekası yetmeyecek olan kimse onu anlamaya kalkmasın. Onu yüce ruhunu incitmesin.

Mustafa Kemal’in bir askeri olarak komutanıma bağlılığım gereği ona karşı yapılan her yanlışa karşı amansızca vuruşacağıma and içerim!

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.