Dünya Savaşı

3. Dünya Savaşı Ve Öngörüler

Bu konu çok popüler bir konu olmuştur. 1. ve 2. dünya savaşlarından sonraki popüler konu budur.Bu konuda herkesin fikri, düşüncesi var.Bu konu üzerine bir sürü soru ve komple teorileri mevcuttur.

Nasıl çıkacak ?

Çıkarsa hangi blok kazanır ?

Nükleer silahlar kullanılacak mı ?

Bu savaşta uzaylılar olacak mı ?

Çıkarsa hangi cepheler açılacak ?

gibi bir çok soru üretmek, dolayısı ile bu sorular üzerinden komplo teorileri üretmek basittir.

En basitinden başlar isek savaş nedir ?

Savaş : Orduların giriştiği silahlı bir eylemdir.

Tarihin ilk bilinen zamanlarından beri çeşitli nedenlerle savaşlar olmuştur. 1900’lü yıllardan önceki savaşlara değinmeye gerek duymuyorum.Çünkü hepsinin farklı sebepleri ve doğurdukları sonuçlar var.

1900’lü yıllardan sonra olan savaşların sebebi (terörizm buna dahil).Nufüs azaltmaktır.Tabi Osmanlının İşgali buna dahil değil.Çünkü Osmanlıyı yabancı milletler kendi arasından çoktan pay edinmişti.Bu payları almak için silahlı eyleme giriştiklerinde Sarı saçlı mavi gözlü bir bozkurtla karşılaşarak çok büyük tokat yediler.Ülkemiz üzerindeki işgal hareketlerini geçerek nufüs azaltma sebebine gelelim.

Sevr anlaşmasında yabancı milletler ülkemizi nasıl kendi aralarında pay edindiyse, aynı şekilde savaşları nufüs azalma üzerinde karar kılmışlardır.

Aslına bakarsanız buna sebep olan olayın yani nufüsun hızlı artış etkenlerinin de aynı milletler tarafından desteklendiğini görürsünüz.

Yani yaptıkları ilk önce nüfusun kontrolsüz şekilde artması, sonrasında ise kontrol etmek amaçlı yok etmek.Bu yok etme önceden dünya savaşlarıyla yapıldı.Şimdi ise bölgesel terörizm ile yapılıyor.

Bölgesel terörizmi kullanmaları nedeni çok basit.Bu terörizmden siyasi rantlar sağlayabiliyorlar.

Kısaca ana konuya dönersek 3.dünya savaşı gelecek asırda (gelecek 100 yüzyılda) olayların seyri değişmez ise çıkmayacak bir hadisedir.

Zaten bölgesel terörizm ile kitleler az da olsa çok da olsa bir şekilde yok ediliyor.

Zaten günümüzde savaşın çıkma nedeni olsa o neden petrol olurdu.Ama petrolün kaymağını yiyen küresel güçler ele geçirmek istediği yerde karışıklık çıkartması yetiyor.

Yani petroller bazı kitleler tarafından kontrol edilirken birileri bu devrana dur demedikçe 3. Dünya savaşı çıkmaz kardeşim.

Bölgesel imha yapmak istedikleri yere terörizmi sokarak çok rahat yapıyorlar.Terörizmin bitmemesinin baş sebebi de budur zaten.

Gizli perdeler ardında kimin eli kimin cebinde belli olmazken olan bizim asil ırkımıza olacak.

Elbetteki bu konular hakkında fikirlerimizi yürüterek bu devranı durdurmalıyız.

Savaşların bilinmeyen zamanlardan beri bir tek nedeni vardır.Bu neden de yetersizliktir.

Paran yetmez parası olan bir yeri silah gücünle el koyarsın.

Besin miktarın azdır çok olan bir yere silahlı gücünle el koyarsın.

Ham madden azdır ham maddesi olan bir yeri silahlı güçlerinle el koyarsın.

Genel olarak neden bir şey yetersiz gelir , bu yetersizliği gidermek için savaşılır.

Siyasi olarak anlaşmazlıkları gidermek için de çoğu kez savaş yapıldığı görülür.

Dediğim gibi hepsinin amacı yetersizliği gidermek.

Şimdi aklıma gelen komple teorilerine (yukarıda belirttiğim) cevap vereyim.

Nasıl çıkacak ?

Çıkması için bir yetersizlik olması lazım.Ama günümüz çağında böyle bir yetersizlik söz konusu değildir.Ancak birileri dönen devrana dur derse çıkabilir.Ya da gücü elinde tutanlar nüfus’u azaltmak isterlerse çıkabilir.Ama küresel ısınmadan dolayı zaman geçtikçe yetersizliklerin ortaya çıkacağı öngörüsünde bulunabiliriz.

Çıkarsa hangi blok kazanır ?

Böyle bir soruya kolay kolay cevap verilemez.Çünkü herkesin savaşa katılacağı muammadır.İllaki birileri tarafsız kalmak isteyecek ya da savaşan bloklara rest çekecektir.Tabi savaş çıkarsa nasıl bir savaş olacağı da kazananı belirler.Teknoloji geliştiği için cephelerin kazıldığı karşıdan karşıya vuruşulduğu bir savaş hayal etmeyin.Böyle bir sorunun cevabı katılan ülkeler belli olduktan sonra verilebilir ki bu cevapta ne kadar doğru olacağı muammadır.Örnek vereyim hemen Çanakkale savaşında karşı blok kesin gözüyle kazanılacak deniliyordu ama sonuç hüsran olmuştu.Aslında bu örnekten yola çıkarsak tahminin bir önemi yok.O yüzden boş bir komplo teorisi sorusudur.

Nükleer silahlar kullanılacak mı ?

Birleşmiş Milletlerce bu yasaktır ama çıkarsa ne olacağı kestirilemez.Ama çok zararlı olduğu için kullanılacağını tahmin etmiyorum.Çünkü işgal edecek bölgenin anlamı kalmıyor.Ama biri çıkıp sırf zarar için atarsa diğer ülkeler elindeki nükleerleri kullanabilirler diye düşünüyorum.Kullanılmaz diye üretim olmaması söz konusu olamaz.Yıllardır barış masalları okunuyor ama herkes savaşa hazırlanıyor gibi geliştiriyor kendini.Kullanılacak mı bilmem ama tek temennim ülkemizinde bir an önce bu tür silahları edinmesidir.

Bu savaşta uzaylılar olacak mı ?

Varlığı ya da yokluğu halka ispatlanmamışken bu teoride muammadır.Ama teknoloji adına bazı ülkelerin uzaylılar hakkında çalıştıkları bir şekilde internete sızmıştır.Şuan hangi ülke ne kadar ilerlemiş bilemeyiz ama , çok ilerliyen bir ülke uzaylıların zihnini kontrol ederek kullanabileceğini tahmin ediyorum.

Çıkarsa hangi cepheler açılacak ?

Önceki dünya savaşlarında olduğu gibi ham madde kesinlikle öncelikli konudur.Petrol nerede var ise , ya da yeni bir yerde keşfedilirse orada çıkabilir.Ama sadece petrolle sınırlı kalmayabilir.Yeni bir madde keşfedilir ve bu maddeyi işleyecek teknoloji bulunursa bütün ülkeler yeni ham maddede söz sahibi olmak için savaşacağı kesindir.Buna göre belli bir coğrafi bölge söylemek olmaz.

İnternette bu gibi öngörüler dönüyor bizde bunlara dilimiz döndüğünce cevap verdik.Daha çok gerekli gereksiz komple teorisi mevcut.Ama hepsine cevap vermek gereksizdir.

Ama şuan dönmekte olan devrana çomak sokulmadıkça hiç bir şekilde savaş çıkmaz.Devranı değiştirmek için uğraşacak olan bizleri de yok etmeye çalışıyorlar.

Bu konuda Türk ırkına düşen görev bilinçlenmekten başka bir şey değildir.Bilinçlenmeli çevresini bilinçlendirmelidir.

Ama doğru şekilde bir bilinç olmalı.Bilinçli kişiler elbetteki bilinçli teknolojiler üreterek ülkemizi daha da ileri götürecektir.

Son başbuğ Mustafa Kemal’in de dediği gibi

Tüm ümidim gençliktedir.

Gençlere yani bizlere değer veriniz.Gençler bu ülkenin teminatıdır.Anne Babaların görevi de onları da bilinçli bir milliyetçi şeklinde yetiştirmektir.

Ey Türk Irkı geç olmadan titre ve kendine dön!

İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR

Türkçü-Turancı. Çeşitli mühendislik ve bilim alanlarında Türk uğruna savaşmayı hedeflemiş bir Genç Atsız.
İbrahim ÇAPAR

İbrahim ÇAPAR son yazıları (Hepsini Gör)

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen Giriş yapın.